Už delší dobu jsem vás neinformovali o společnosti ZOPO, která není v naších končinách tak vyhledávanou značkou jako např. Xiaomi, ale určitě má co nabídnout. Už z minulosti víme, že cílí na zákazníky, kteří chtějí mobily střední třídy. Za zmínku stojí také její nový model s označením Zopo Flash G5 Plus.

Podívejme se tedy na jeho specifikace. Flash G5 Plus má 5,5 palcový IPS displej s rozlišením 1920 × 1080px. Zopo se chlubí, že jeho displej nemá boční rámečky, ale to si nejsme až tak jistí, i když má 2,5 D zakřivené sklo. Celé to však vypadá hodně efektně.

Pod kapotou ZOPO Flash G5 Plus najdeme 64 bitový procesor MT6753 spolu s 2 GB RAM a mírným zklamáním v podaní 16 GB vnitřní paměti. Ta může být rozšířena až na 64 GB pomocí SD karty, ale i to je dost málo na dnešní standard.

Zadní kameru má 13 Mpx a přední 5 Mpx a u obou najdeme LED blesk. K dispozici je snímač otisků prstů na zadní straně zařízení a baterie má kapacitu 2800 mAh. Rozměry přístroje jsou 153,6 x 75,5 x 8,3 mm a váží poměrně dost – 206 gramů. Bohužel, cena Zopo Flash G5 Plus zatím není známá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.