S koncem roku 2016 se na trhu objevil nový model společnosti Geotel s označením A1. Jde o odolný outdoorový telefon, který se chlubí především tím, že běží na operačním systému Android 7.0 Nougat. Co nabízí dál a jaká je jeho momentální cena se dozvíte níže.

Řekněme si to na rovinu, za cenu 70 dolarů mnoho čekat nemůžeme, takže co se ostatních specifikací týče, vypadá to následovně. Geotel A1 obdržel 4,5 palcový TFT displej s rozlišením 540 x 960 pixelů. Srdcem telefonu je čtyř jádrový procesor MT6580M, doplněný grafickým čipem Mali-400 MP2. Následují dvě nikterak oslnivé položky. Přístroj disponuje pouze 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti ROM, kterou lze pomocí SD karty rozšířit až na 64 GB. Hlavní zadní fotoaparát je 8 megapixelový a přední selfie kamera je 2 megapixelová. To vše pohání baterie s průměrnou kapacitou 3400 mAh.

Geotel A1 podporuje samozřejmě dualSIM. Bohužel podporu 4G zde nenalezneme a rovněž verze Bluetooth 2.1  není opravdu z nejnovějších. Takže shrnuto podtrženo, pokud chcete Android 7.0 za každou cenu, můžete si tento chytrý outdoorový telefon pořídit. Cena 70 dolarů není tak šílená. Ovšem osobně bych se podíval asi po jiném zařízení s ochranou IP67.