Máte pravdu, že jsme vás zatím o nádherném reproduktoru Meizu Gravity neinformovali. Ale ani dnes není pozdě, protože jeho prodej se odsouvá na první kvartál roku 2017. Původně ho Meizu slibovalo přispěvatelům na Indegogo tenhle měsíc, ale jak to už u crowdfoudingu bývá, ne všechno klapne.

Gravity využívá konstrukci, která drží větší hliníkové tělo reproduktoru v akrylové základně. Z dálky to pak vypadá, že se reproduktor vznáší nad povrchem. A to není jediný trik, který si Meizu připravilo. Základna také na vrchní straně zobrazuje informace o právě přehrávaném albu a skladbě.

Design reproduktoru Meizu Gravity navrhl Kosho Tsuboi. Pohání jej čtyř jádrový procesor Allwinner R16 (AXP223 PMU) a má 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti. Celé to běží na Android 4.4.2 a je vybaven 802.11 b/g/n Wi-Fi a Bluetooth. K dispozici je také vstup pro připojení kabelem přes USB 2.0.

Na Meizu Gravity můžete přehrávat skladby z populárních platforem jako jsou Spotify, Last.fm, Soundcloudu a TuneIn. Meizu říká, že podpora pro Pandora a iHeartRadio budou přidány později. 

Meizu spolupracovalo na vývoji se švédskými akustickými inženýry ze společnosti Dirac. Ti přišli s duálními reproduktory, navrženými na zakázku. Jejich velikost je 1,25 palce s dvojicí pasivních měničů pro lepší basy. Reproduktory by měly mít frekvenční rozsah od 70 Hz až do 20 kHz. Maloobchodní cena pro Gravity bude 250 USD, ale každý kdo Meizu podpořil v kampani na Indiegogo ho může získat za 200 USD, prvních dvě stě lidí jej pak dostane za 170 USD.