Jaké by to bylo kdyby si čínští výrobci nekonkurovali i sami mezi sebou? LeEco se snaží dotáhnout na společnost Xiaomi a snaží se produkovat podobné výrobky, i když všichni víme, že LeTV byla jedna z prvních společností, která v Číně nabízela video streaming a v podstatě se zabývala vším, co se točilo kolem chytrých televizí. Teď pro nás připravili TV box s názvem LeEco U4 a to proto, že podporuje 4K video. A abych vás ještě víc navnadil, tak pro vás chystám článek o domácím kině od LeEco.

LeEco U4 TV Box má kompaktní a relativně štíhlé tělo s rozměry 100 x 100 x 10,8 mm. Novinka je vybavena procesorem Amlogic S905 s frekvencí 2,0 GHz a grafickým akcelerátorem Mali-450 s frekvencí 750 MHz. Celkovému chodu zařízení bude napomáhat 2 GB RAM, ovšem vestavěná paměť  je, bohužel, jenom 8 GB (16 GB verze Pro), ale měla by se dát rozšířit o paměťové karty.

LeEco U4 podporuje duální Wi-Fi 802.11ac a má integrovaný Bluetooth 4.1. Jeho výhodou by měla být podpora 4K rozlišení (kodek H.265) a široká škála audio formátů. Otázkou je, kdo z vás má doma 4K televizi.

Standardní model LeEco U4 s infračerveným dálkovým ovládáním (8 GB vnitřní paměti) bude spolu s měsíčním předplatným na sportovní kanály v odhadu stát 299 jüanů (43 USD).  U4 Pro s Bluetooth ovladačem a hlasovým ovládáním (16 GB paměti) s měsíčním předplatným sportovního kanálu a ročním předplatným Super TV bude stát do 499 juanů (71 USD).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.