Nexus 6P spatřil světlo světa loni v září/septembri a sklidil nebývalý ohlas. Zároveň to byl také první telefon, na kterém spolupracoval Google s čínskou společností Huawei. Vše fungovalo výborně, zákazníci byli nadšení a Nexus 6P se velice dobře prodával. Ovšem zdá se, že po aktualizaci přístroje na Android Nougat přicházejí problémy.

Podobně jako u iPhone 6s, hlásí majitelé Nexus 6P náhlá a nečekaná vypnutí telefonu, a to i ve chvíli, kdy na ukazateli nabití baterie mají téměř 60%. Tyto nečekané „pády“ se údajně začaly objevovat až po aktualizaci na Android Nougat. Na různých fórech si velká většina majitelů Nexus 6P stěžuje a dodává, že se tyto potíže rozhodli řešit „flešnutím“ telefonu zpět na Android 6.0. I v tomto případě prý problémy s předčasným a nečekaným vypnutím telefonu přetrvávají, ale objeví se pouze při mrazivém počasí.

Někteří uživatelé se rozhodli obrátit i na výrobce telefonu, společnost Huawei. Ta však tvrdí, že v rámci hardware a po konstrukční stránce je telefon naprosto v pořádku, problémem je software dodaný Googlem. Ovšem Google k tomu přistoupil tak, že sice registruje tuto zřejmě softwarovou závadu, ale nepatří mezi jeho prioritní záležitosti k řešení.

Tento přístup Google je pro uživatele samozřejmě neakceptovatelný. Protože pokud se ocitnete v tíživé situaci, například při dopravní nehodě, a potřebujete si akutně zavolat s tím, že máte telefon dostatečně nabitý a on se samovolně vypne, tak jste prostě v háji a v některých případech by mohlo jít doslova o život.

Alternativním a pouze krátkodobým řešením může být powerbanka, na kterou Nexus 6P při nečekaném vypnutí připojíte. Ovšem účinné jistě také bude zapojit se do diskuzí na fórech (zde a nebo například zde) a snažit se Google dotlačit k rychlé aktualizaci systému, jež by tuto závadu s konečnou platností odstranila.