Společnost Huawei, respektive její sub-značka Honor, připravuje další dva telefony, které mají v této chvíli pracovní označení Prague a před nedávnem prošly certifikací FCC.

Telefony, které jsou k vidění na stránkách FCC jsou kódově označeny jako PRA-LX1 a PRA-LX3. Je velmi pravděpodobné, že se ve finále budou jmenovat jinak. Není tajemstvím, že Huawei používá v rámci pracovních názvů svých přístrojů jména měst, ostatně Mate 9 nesl pracovní název Manhattan.

Co tedy můžeme zjistit z certifikačních listů? Není toho vskutku mnoho. Očekává se 2900 mAh baterie, 3 GB RAM a Bluetooth 4.2. Podle výpisu by měl být operačním systémem Android Nougat.

Dále můžeme předpokládat, že model PRA-LX1 bude mít následující rozměry: délka 147,22 mm a šířka 72,9 mm. Neměl by chybět snímač otisků, duální fotoaparát a zřejmě i LED blesk.

Vzhledem k tomu, že oba Honory byly certifikovány, mohly by se zanedlouho objevit na trhu a my doufáme, že bližší informace se k nám dostanou ještě před jejich oficiálním spuštěním.