O tom, že dnes bude představen Honor Magic jsme se zmiňovali. V této chvíli víme téměř vše podstatné a musíme přiznat, že Magic je vskutku kouzelný.

To, čím rozhodně telefon zaujme je design. Ten je opravdu speciální a musím se přiznat, že mě osobně nadchnul. Magic je totiž zakřivený na všech osmi hranách a působí tak trochu futuristickým, ale zároveň velmi symetrickým dojmem. Je to prostě něco jiného, než na co jsme zvyklí.

Také kombinace černé barvy a Rose Gold kovových rámů je efektní. V rámci zachování symetrie byly jak reproduktory, tak i mikrofon, slot pro SIM karty a nabíjecí port situovány na dolní hranu přístroje.

Nahoře na čelní straně pak nalezneme 8 MPix snímač fotoaparátu a několik dalších senzorů. Zdá se, že zde byl použit nějaký speciální UV povlak, takže senzory jsou téměř „neviditelné“. Na zadní straně je umístěna 12 MPix duální kamera, přičemž by mělo jít o kombinaci barevného a monochromatického snímače, podobně jako u Honor 8. I zde bylo dbáno na výsledný vzhled, takže oba objektivy jsou zapuštěny do těla a tudíž nevystupují nad povrch zad a jejich horizontální rozmístění také plně koresponduje s celkovým „hladkým“ designem. Doplňuje je duální LED blesk.

Inovace se však neodehrávají jen na poli designu. Jistým vrcholem v rámci software by měla být uživatelská nadstavba nazvaná Magic Live. V té najdeme tolik vychytávek, že by to vydalo na další článek. Popišme tedy jen ty nejzásadnější. Určitě zajímavé je to, že když držíte telefon v ruce a máte příchozí hovor, přístroj nezvoní, ale pouze vibruje. V rámci chatování přístroj automaticky lokalizuje vaši polohu. Pokud vám volá neznámé číslo, software vám ukáže jeho histori, pokud nějaká existuje. Senzor WiseScreen umožňuje odemknout telefon zvednutím a pohledem na displej. Dáte-li telefon do do kapsy, automaticky se zamkne. Je toho prostě spousta a hlavní je asi to, že software má schopnost „učit se“ a přizpůsobovat se vašim pravidelným úkonům a všechny tyto funkce jsou založeny na principu umělé inteligence.

Jaké jsou ale další parametry Honor Magic? 5,09 palcový AMOLED displej má rozlišení 2K. Procesorem je Kirin 950 se 4 GB RAM a 64 GB ROM. V rámci dnešní prezentace bylo také upozorněno na super rychlé nabíjení, kdy by měl být telefon nabit na 90% kapacity baterie za pouhých 30 minut. Na prezentaci však nebyly odhaleny všechny specifikace Honor Magic s tím, že plný specifikační list bude vydán v průběhu dnešního dne.

Co se cen týče, Honor Magic by měl být prodáván za 3699 jüanů 534 dolarů) a prodeje by měly začít již dnes.