O tom, že značka Nokia chystá svůj velký návrat jsme vás již informovali. Prodej přístrojů bude zastřešovat společnost HMD Global a výrobu pak FIH Mobile Limited, dceřinka koncernu Foxconn Technology Group.

Podle zatím nepotvrzených informací by se první telefon s označením Nokia D1C mohl objevit začátkem příštího roku, konkrétně na Mobile World Congress v únoru/februári 2017.

Telefon Nokia D1C by měl spadat do střední třídy a už dnes kolují internetem nepotvrzené zprávy o jeho ceně a specifikacích. Předpokládá se, že přístroj bude mít dvě verze, které se budou lišit kapacitou pamětí, velikostí displeje a rozlišením hlavního fotoaparátu.

Rozdíl bude také v ceně, přičemž dražší verze s 3 GB RAM, 5,5 palcovým FullHD displejem a 16 MPix hlavním fotoaparátem bude stát kolem 200 dolarů. Levnější varianta s 2 GB RAM, 5 palcovým FullHD displejem a 13 MPix zadním fotoaparátem 150 dolarů.

K dalším parametrům by měl patřit procesor Snapdragon 430 s taktem 1,4 GHz, GPU Adreno 505, 16 GB ROM a přední kamera s 8 MPix. Obě verze by měly běžet na Android Nougat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.