Asi nikoho nepřekvapí, že společnost Xiaomi přišla opět s novým gadgetem. Tentokrát si inženýři moc nelámali hlavu a nazvali ho Xiaomi Lunar. Je to logické, protože  tohle zařízení sleduje váš spánek, a to ho nemusíte mít na svém těle.

Začneme ale tím, že na jeho výrobu jsou potřeba peníze a tak se v Xiaomi rozhodli pro crowdfunding. Lunar by tedy měl v Číně stát něco kolem 250 Kč a je tělo připomíná oblázky na vaší oblíbené pláži v Chorvatsku. Má tedy 12 gramů a rozměr 44 x 14,5 mm.

lunar-sleep-sensor9 Xiaomi Lunar má v sobě inteligentní senzor spánku, kterým analyzuje kvalitu spánku uživatele. To všechno pravidelně posílá přes WiFi do mobilní aplikace. A dokonce je možnost připojit k WiFi a aplikaci na dálku a tak sledovat spánek svých blízkých. lunar-sleep-sensor

Aplikace funguje na telefonech se systémem Android 4.0 a výše a také na iPhonech (iOS 8.0 a výše). Pokud se vám tahle funkcionalita zdá povědomá, tak jste si správně vzpomněli na Xiaomi MiBand, který ji také podporuje. Je tu však pár rozdílů. Lunar nemusíte mít na těle, stačí ho vložit do a nebo pod polštář.lunar-sleep-sensor2

Na těle Xiaomi Lunar se nachází tlačítko „Triple Sound“, které po zmáčknutí začne vydávat uklidňující zvuky. To by vám mělo vylepšit spánek a tahle metoda má pozitivní dopad na ty, kteří mají dlouhodobé potíže se spánkem. Zahájení výroby by mělo být spuštěno 12. ledna/januára 2017.