Začátkem prosince/decembra jsme vás informovali o tom, že vývojáři UMi pracují na novém modelu, který by měl nést název UMi Z. A vzhledem k tomu, že pár dní před tím, než se tato zvěst objevila, byl prezentován také nový procesor Helio X27, začalo se hojně spekulovat, že UMi Z by mohl být právě tímto procesorem osazen.

Dnes k nám doputovala čerstvá informace a s ní také snímek, který potvrzuje použití Helio X27 u UMi Z. Z toho, co zatím víme, uzavřel MediaTek smlouvu se společností LeEco a UMi o použití tohoto čipsetu v telefonech obou firem. Společnost LeEco dostala zelenou pro exkluzivní použití Helio X27 na čínském trhu, a to hlavně díky úspěchům, které zaznamenaly LeEco telefony osazené MediaTek procesory.

umi_2

UMi byla MediaTekem vybrána jako společnost, která jako první firma může Helio X27 použít pro trhy mezinárodní, a to v souvislosti s úspěšností UMi Super, Max, Plus a Plus E v zahraničí.

umi_3

Podle zdroje blízkého UMi víme, že na 12. prosince/decembra chystá UMi tiskovku, kde by měly být odhaleny veškeré podrobnosti včetně specifikací UMi Z, takže za čtyři dny budeme mít snad vše oficiálně potvrzeno. Těšíte se na nástup novinkového procesoru Helio X27 nebo vás tato zpráva nechává chladnými? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici.