Je to pár dnů co se Meizu konečně vytasilo s řádně nabušenou vlajkovou lodí Meizu Pro 6 Plus. S uvnitř umístěným dvorním procesorem od Samsungu, Exynos 8890, se tak konečně nemusí krčit někde v temném rohu a tak trochu závidět ostatním high-endovým přístrojům, trhajícím výkonové skóre AnTuTu. Procesor od Samsungu do Meizu Pro 6 Plus přináší kýžený výkon, ale tento přístroj by nemusel být ještě vrcholem značky v tomto roce.

Na internetu již kolují snímky, které předznamenávají ještě vyšší verzi přístroje. Buď jde o nástupce šestkové řady, nebo se chystá zakřivená verze Meizu Pro 6 Edge. Zakřivení displeje prozrazují samotné snímky. Pokud očekáváte zakřivení podobné tomu, jaké známe například ze sedmičkové řady Samsungu Galaxy, budete možná zklamání. Zakřivení je decentní, alespoň podle toho, co na snímcích vidíme. Spíše připomíná zakulacení vytvořené optickým klamem v důsledku zakřivení pouze vrchního sklíčka. Na druhou stranu zaujme zakřivení i po vrchní a spodní hraně. Lze tedy předpokládat, že po stránce úchopu půjde o ergonomicky dotažený přístroj.

Uvnitř telefonu očekáváme opět osmi jádrový procesor od Samsung Exynos 8890, známý již z odhaleného Meizu Pro 6 Plus. Displej by měl přifrčet taktéž z fabriky Samsungu a půjde zřejmě o AMOLED panel s rozlišením QHD (2K). Meizu Pro 6 Edge by se mohl objevit v průběhu konference, ohlášené při příležitosti představení další novinky, Meizu M5 Note. Jenže ta proběhne již dnes, takže tuto informaci berte spíše s rezervou.