Před pár dny představil Mediatek další čipset z rodiny Helio, konkrétně X27 (MT6797X). Nu a už teď čínští výrobci chytrých telefonů tvrdí, že tento procesor sice nebude taková špička jako Helio X30, ale bude velice dobře použitelný v připravovaných telefonech. Dokonce by se mohl objevit v některých přístrojích ještě letos. Bude jedním z nich nadcházející UMi Z?

Co tedy Helio X27 nabízí. Stejně jako jeho předchůdci má tři clustery, které jsou navrženy tak, aby co nejefektivněji zpracovávaly všechny probíhající procesy, které si podle jejich náročnosti rozdělí mezi sebou. Maximální taktovací frekvence je 2,6 GHz na nejvýkonnějších jádrech Cortex-A72. Jako GPU je použita Mali-T880MP4 (875 MHz) a dále zde najdeme technologii MiraVision EnergySmart Screen pro výrazně vyšší energetickou účinnost.

Společnost UMi údajně chystá nový přístroj, který by se měl objevit ještě v tomto měsíci. Víme o něm pouze to, že ponese název UMi Z a podle nepotvrzených informací by mohl být osazen právě procesorem Helio X27.

Těžko říci, co je na tom pravdy, ale vzhledem k tomu, že UMi docela zabodovala se svým UMi Plus E s procesorem Helio P20, který byl vydán v rekordně krátkém čase, není to až tak nereálné. Dosavadní informace jsou poměrně kusé a jsou zveřejněny na facebookových stránkách UMi. Takže nechme se překvapit jak to všechno nakonec dopadne.