Včera byla oficiálně stvrzena dohoda mezi finskou značkou Nokia a společností HMD Global, která tímto získala licenci na prodej Nokia přístrojů. Tato licence má platnost na příštích deset let s globální působností s výjimkou Japonska. O výrobu telefonů se postará FIH Mobile Limited, což je dceřinka koncernu Foxconn Technology Group.

V tiskové zprávě se dále uvádí, že značce Nokia poplynou licenční poplatky z každého prodaného telefonu, které se vztahují jak k samotné značce, tak i k právům na duševní vlastnictví.

Na oficiálních stránkách Nokia už dnes můžeme najít několik klasických tlačítkových telefonů, které by měly odstartovat prodeje na globálních trzích a HMD je bude uvádět na trh jako součást portfolia. Další značkové telefony s OS Android by měly být uvolněný zhruba do půl roku, patrně na MWC 2017. Ostatně nějakou dobu již internetem kolují zvěsti o chystaném přístroji Nokia D1C, který by sice neměl být nějakým výkřikem posledních mobilních technologií, ale předpokládá se, že půjde o první vlaštovku, na kterou by měly navázat postupně další telefony či tablety.

Prozatímní prezident Nokia Technologies, Brad Rodrigues, k dalším plánům značky řekl toto: „Byli jsme ohromeni tím, jak celý svět fandí návratu smartphonů značky Nokia. Globální tým HMD je ctižádostivý, má talent a prostředky uvést novou generaci Nokia telefonů na trh a my jim přejeme úspěch. Jsem si jist, že miliony Nokia fanoušků budou nadšeni až uvidí naše nové produkty!“.

Věřme tedy, že se příští rok dočkáme další Nokia přístrojů a legenda tak bude žít dál.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.