Hodnocení recenzenta

8.5
10

Umi Plus je napjatě očekávaný telefon. Společnost Umi nás poměrně slušně dokázala navnadit mnoha materiály a srovnáními. Potenciální zákazník tak postupně mohl nabýt dojmu, že je zde pokus o „vaření“ telefonu s dostatečným výkonem, novými funkcemi, použitými komponenty od renomovaných výrobců, a to vše zabalené do elegantního kovového těla s nalepenou cenovkou, na kterou mohou slyšet i ti, kteří nechtějí mít v kapse hodnotu auta ve kterém jezdí do práce. Díky společnosti Coolicool za zapůjčení telefonu k recenzi.

Jestli se to UMi povedlo nebo ne, najdete v této recenzi. A hned v úvodu mohu napsat, že nadšení patrné již při unboxingu neopadlo ani po několika týdnech užívání tohoto nadupaného telefonu. Jestli to ale odpovídá ceně (téměř 200 dolarů) a je lepší než konkurence nechám již na vás.

O společnosti UMi

Umi logo

Najít nějaké konkrétní informace o této docela známé společnosti je téměř nadlidský výkon. Oficiální stránky www.umidigi.com jsou velmi přehledné a moderní a obsahují též komunitní fórum a blog. Nicméně dohledat, kde sídlí vedení, kolik má zaměstnanců, nějaké fotografie sídla, kanceláří, skladů, výroby je takřka nemožné, a to i s pomocí všemocného strýčka Google. Nakonec jsem něco dohledal na síti LinkedIn. Společnost UMi Electronics sídlící v oblasti Shezhen a byla založena v roce 2006. Prvním telefonem byl model UMi X1, který pak po letech zažil i poměrně úspěšný comeback. Aktuálně má společnost UMi v nabídce 19 telefonů. Mimo pole chytrých telefonů nabízí i HF sady, BT repro a dva headsety pro virtuální realitu.

Specifikace UMi Plus

 • systém: Android 6.0 Marshmallow (7.0 v přípravě)
 • procesor: Mediatek Helio P10
 • grafický čip: Mali T860
 • RAM: 4 GB Samsung
 • vnitřní paměť: 32 GB
 • baterie: 4000 mAh s funkcí rychlonabíjení
 • displej: 5,5″, SHARP LTPS (2.5D zakřivení), rozlišení FullHD
 • krycí sklo: T2X-1 Glass
 • zadní fotoaparát 13 MPx od společnosti Samsung model 3L8 s funkcí PDAF, dvou tónový LED blesk
 • přední fotoaparát 5,0 MPx
 • LTE: 2100(B1)/1800(B3)/2600(B7)/800(B20)
 • WIFI: 802.11 a/b/g/n 2,4 GHz/5 GHz
 • Bluetooth: 4.1
 • materiál: hliník (se odstěhoval do Humpolce)
 • barvy: šedá(v recenzi)/zlatá
 •  funkce
  • čtečka otisků prstů (vpředu!)
  • dualSIM (nebo 1 SIM + microSD do 256 GB)
  • FM Radio
  • USB typu C
  • OTG
  • Audio HiFi AW8738
  • uživatelsky nastavitelné tlačítko

Balení

Už při pohledu na krabičku je vidět, že asi nepůjde o nějaký levňoučký entry model. Krabička je plastová (ne papírová) s poloprůhledným tmavým víkem. Na víku je jedinou ozdobou logo společnosti. Na spodní  straně krabičky nacházíme hlavní specifikace. Telefon přiletí s nalepenými transportními ochrannými fóliemi vpředu i vzadu. Stručný manuál si můžete přečíst v hlavních evropských jazycích (čeština chybí).

V balení dále nalezneme mohutný USB kábl s koncovkou typu C. Detail, který pocítíte pokaždé, když ve tmě budete chtít telefon připojit k nabíječce a bude vám jedno jakou stranou. Tloušťka kabelu i větší rozměry nabíječky napoví, že jde o rychlopumpu. Nevím, jak je to příjemné baterii, ale zvláště ve chvíli, když si ráno uvědomíte, že jste zapomněli telefon přes noc nabít, je tato funkce k nezaplacení. Poslední věcí v krabičce je jehla pro vysunutí slotu pro microSIM karty či pro paměťovou kartu. Sluchátka, žel, chybí.

Unboxing

Design a konstrukce

Hodnotit design je vždy subjektivní záležitost. Mě se ale tento unibody z hliníku velmi líbí. Nejde o žádný výstřelek „vyšinutého“ konstruktéra ani na straně druhé o návrat do minulosti. Telefon se dobře v ruce drží a při vyndání na světlo světa se nemusíte za telefon stydět. Přední tmavá strana s displejem s 2.5D zakřivením nikoho neurazí a díky prostřednímu mechanickému tlačítku, které slouží zároveň jako čtečka otisků prstů můžete snadno telefon zapnout bez potřeby jej zvedat.

Díky kovové konstrukci se člověk nemusí bát, že by po chvíli „otřískal“ nalakované či pokovené plasty. A unibody konstrukce zajišťuje, že při pádu by telefon měl aspoň něco vydržet. Díky tomuto řešení není uživatelsky přístupná baterie a musíme se spokojit s obětováním jedné microSIM karty pokud budeme chtít použít externí paměťovou kartu.

Telefon má tedy v podstatě 4 tlačítka – tři senzorová a prostřední tlačítko je zároveň mechanické. Nad displejem je zapuštěno sluchátko. Vpravo od sluchátka najdeme selfie kameru a na opačné straně senzor přiblížení a notifikační diodu, která je decentní a přitom nepřehlédnutelná pokud se hlásí o slovo.

Na spodní straně je reproduktor s mikrofonem a uprostřed microUSB typu C. Na pravém boku již standardně najdeme tlačítko pro zapnutí/vypnutí přístroje a ovladač hlasitosti. Tlačítka mají vyladěný zdvih, jdou dobře nahmatat a fungují spolehlivě. Na levém boku najdeme slot pro dvě micorSIM karty či 1 microSIM kartu a paměťovou kartu (do kapacity 256 GB). Pod tímto slotem najdeme speciální tlačítko, kterému lze namapovat spuštění jakékoliv aplikace – velmi zajímavý detail, který zpříjemňuje používání tohoto telefonu. Na horní straně je pouze audio jack 3,5 mm. Kovovým zádům vévodí lehce vystouplá čočka fotoaparátu naštěstí zapuštěná do miniaturního kovového prstence. 13 MPx snímač je z dílny Samsung model 3L8 s rychlým ostřením fázové detekce. Pod fotoaparátem je dvou tónový blesk. Vpravo od čočky najdeme ještě sekundární mikrofon pro redukci hluku při volání.

Barevné varianty modelu jsou zlatá a stříbrná, kterou právě držím v ruce. Rozměry telefonu jsou 75,0 mm šířka, 155,0 mm výška a 9,0 mm tloušťka. Hmotnost pak není oficiálních 185 gramů, ale po zvážení 193 gramů.

Pokud se chcete podívat Umi Plusu na střívka, podívejte se na video od UMi. I zde je vidět, že Umi Plus je kus poctivého železa a vykazuje známky dobrého zpracování.

Výkon

Úsporný osmi jádrový postarší (vydán v Q4/2015) procesor  MediaTek Helio P10 (MT6755) nabídne vedle rozumného výkonu i dobrou spotřebu. Přebírá některé z technologií výkonnějších čipů Helio P10 a P20. Procesor obsahuje dva clustery po čtyřech jádrech ARM Cortex-A53. Jeden cluster má takt pouhých 1,0 GHz a druhý, zajišťující výkon, 2,0 GHz. Pokud jde o práci s pamětí, Helio P10 má řadič pamětí LPDDR3 s taktem 800 MHz (datová propustnost až 12,8 GB/s). Paměť RAM má kapacitu 4 GB a je z dílny Samsung.

O grafiku se v telefonu stará čip Mali T860 s frekvencí 700 MHz. Nabídne o 20 % vyšší grafický výkon než Mali T760 a o 30 % nižší spotřebu.

V syntetickém testu Antutu přístroj dosáhl něco málo přes 50.000 bodů. Což stále nestačí pro plynulé přehrání videa při testu (jsem zvědav jestli se toho někdy dožiji, či alespoň moji vnuci). Co je ale důležitější, výkon byl znát při samotném užívání přístroje, zvláště při práci s grafickými dokumenty (PDF, EPUB) fungovalo překreslování opravdu okamžitě.

Grafický čip Mali T860 zvládne i prohnat nějaké pořádné „fáro“ po okruhu v Asphaltu 8. Obrovská paměť 4 GB RAM pak umožňuje zaparkování většiny aplikací bez nutnosti opětovné zdlouhavější inicializace. Telefon tak není to NEJ co dnes lze pořídit, ale v běžném používání, si troufám tvrdit, bychom nerozpoznali rozdíl mezi UMi Plus a několikanásobně dražšími dravci.

Jak vyplývá i z videa uvedeného výše, je telefon uvnitř dobře konstrukčně řešen pokud jde o odvod tepla. A pravdou je, že jsem nezaznamenal žádné extrémní teploty ani při dlouhodobém náročnějším používání. I když na zimu by se něco teplého do kapsy celkem hodilo.

Displej

Displej s úhlopříčkou o velikosti 5,5″ pochází z dílny Sharp a má FullHD rozlišení (1080 x 1920 px). Jedná se o IPS LCD s technologií výroby LTPS (Low Temperature Poly Silicon). Z přední plochy displej zabírá 70%, což už jsme tady v redakci měli i lepší hodnoty. Nemluvě o vysoké laťce, kterou nasadilo Xiaomi se svým bezrámečkovým telefonem. Po krajích je displej zakřiven 2.5D efektem, na což už jsme ale zvyklí i z nižších tříd.

Kvalita podání barev je na vysoké úrovni. Oproti AMOLED displeji jsou pravda barvy trochu studenější, ale podání černé je zcela uspokojující.

Umi Plus - Gizchina.cz

Barvy si můžete uživatelsky nastavit díky technologii MiraVision, i když to myslím ani není třeba. Panel svítí rovnoměrně a netrpí žádnými neduhy po krajích. V pozorovacích úhlech vás bude limitovat pouze fyzika. Displej je perfektně čitelný ze stran a k displeji se tím pádem může tulit více hlav současně.

Čidlo okolního světla pracuje s prodlevou zhruba 2 vteřiny. Velmi příjemná je možnost upravit automatice rozsah svítivosti posuvníkem pro jas. Ale jako téměř u všech displejů bych ocenil snížení spodního prahu jasu. V noci displej stále svítí jak billboard na dálnici.

Umi Plus - Gizchina.cz

Displej dokáže zaregistrovat najednou 5 dotyků. Digitizér pracoval na sto procent. Nezaznamenal jsem ani jednu nepřesnost či prodlevy. 

Systém

Další výhodou tohoto telefonu je fakt, že s ním získáte zcela čistý Android bez žádných přidaných aplikací, bez žádných rádoby vychytávek od výrobce. V menu jako bonus navíc najdeme pouze nastavení pro speciální tlačítko a notifikační diodu. Přístroj jsem obdržel s nainstalovaným Androidem ve verzi 6.0.

Společnost se o své dítko dobře stará i po vypuštění do světa. Jen po dobu recenze přišly 3 menší aktualizace. V nedávné druhé velké OTA aktualizaci byly vylepšeny funkce fotoaparátu či zvýšení hlasitosti reproduktoru. Na spadnutí je též nejnovější verze Androidu  7.0. První beta verze Nugátu je již  na světě a dobrovolníci z UMi komunity již čokoládu testují. Pokud jste majiteli UMi Plus, můžete vše kontrolovat zde.

Systém je svižný a odladěný. Telefon se ani jednou nesekl ani samovolně nerestartoval. Reagoval bez prodlev a chyb, za což můžeme poděkovat sice postaršímu, ale přesto výkonnému procesoru s bohatou kapacitou 4 GB RAM, v průměru jsem se nikdy nedostal ani do poloviny.

V telefonu jsou všechny potřebné aplikace od Google (Gaps) a přes Obchod Play jsem bez problému dohrál celý balík aplikací, který potřebuji ke spokojenému životu. Dohrál a bez problému i užíval.

Sem tam lze v nastavení narazit na nekompletní překlad do češtiny. Není to ale nic, co by uživatel chytrého telefonu nedokázal pochopit. Trochu mě také pobavil odkaz na čtečku otisků prstů na zádech telefonu. Tak tam prosím nic nehledejte, čtečka je (naštěstí) vpředu.

Speciality

Rád bych zmínil vychytávku prostředního tlačítka – to má trojí funkci. Za prvé slouží jako čtečka otisků prstů. Nechci rozpoutávat flame diskuzi o umístění této featury, ale když už bych chtěl tuto bezpečností vychytávku používat, pak jednoznačně vpředu. Odemknout pak jde telefon i na stole bez potřeby ho brát do ruky. Samotná čtečka s označením Touch ID 2.1 by měla být ultra rychlá a rozpoznat vaše prstíky do 0,1 vteřiny. V praxi jde o lepší průměr. Když se správně trefíte je odemknutí opravdu rychlé. Někdy se ale stávalo, že daný prst telefon nerozpoznal a bylo nutné celý proces opakovat. Za druhé prostřední tlačítko funguje jako senzorové tlačítko s funkcí Home. A třetí funkci vyvoláte mechanickým stlačením, kdy můžete telefon probudit a dlouhým stiskem vyvoláte frontu spuštěných aplikací.

Umi Plus - Gizchina.cz

Další specialitou je tlačítko na levém boku přístroje. Tomuto tlačítku lze namapovat spuštění libovolné aplikace (včetně diktafonu, svítilny apod.). Škoda jen, že tlačítko neslouží zároveň k probuzení displeje – funguje tedy jen v případě, že telefon (displej) zapnete. I tak dávám palec nahoru.

Umi Plus - Gizchina.cz

V nastavení si také můžete pohrát s notifikační diodou, která jak na diskotéce na vás může mrkat červeně, zeleně či modře. Nebojte, svítí velmi decentně a přitom si jí nelze nevšimnout.

Překvapivě chybí funkce probuzení telefonu poklepem na displej a chytrá gesta. Osobně těmto featurám ale moc nefandím, neb se podepisují na kapacitě baterie a zatím nikdy nefungovaly stoprocentně. Navíc díky mechanickému tlačítku, umožňujícímu probuzení telefonu nejsou tyto smart funkce zapotřebí a tlačítko funguje na 100%.

Baterie a výdrž

Baterie je další důvod, který by mohl přesvědčit ke koupi UMi Plus. Baterie má kapacitu 4000 mAh a používá kvalitní Sony články s vysokou hustotou 690 Wh/L. Podle UMi by na jedno nabití měl telefon vydržet zhruba dva dny, ale to je samozřejmě závislé na tom, jak moc telefon namáháte. Baterie nemají rády rychlonabíjení, nicméně nás může uchlácholit papírové tvrzení, že tato baterie dokáže zachovat 80 % kapacity po 900 nabíjecích cyklech. Dáme si za 3 roky vědět!

Umi využívá speciální UMi Tri-Control Charge technologii ve verzi 3.0, kde se tři IC čipy starají o kontrolu a úpravu voltáže a jiných detailů ke snížení teploty a lepší životnosti baterie. Technologie rychlého nabíjení nese označení UMi Plus PE+. Materiály mluví o 100 minutách pro plné nabití telefonu z nuly, tento údaj mohu potvrdit.

Na výdrži se samozřejmě podepisuje i odladěnost software. Telefon má vestavěno několik speciálních „Saver mode“ režimů pro dosažení lepší výdrže telefonu v denním provozu v závislosti na náročnosti uživatele. Osobně tyto skopičinky moc nemusím a u tohoto telefonu to ani není třeba.

Podle interních testů společnosti UMi vydržela následující:

 • doba hovoru v 3G síti: 32 hodin 45 minut
 • procházení internetu: 8 hodin 10 minut
 • přehrávání videa: 7 hodin 20 minut
 • hraní 3D her: 6 hodin 39 minut

Já se dostal většinou na něco málo přes dva dny. A rekord 4 dny s 4:25 SOT (screen on time), když jsem telefon tolik nepoužíval. Podotýkám, že se někdy pohybuji v oblastech s mizerným signálem.

Konektivita

Rychlý 4G LTE internet mohou užívat téměř všichni čeští uživatelé. Z kompletní řady frekvencí 1800, 2100, 2600, 800, 900 MHz chybí pouze 900 Mhz (historický Vodafone). Na žádost čtenáře jsem ještě jednou a několikrát otestoval LTE (T-mobile v kopcovité Vysočině) a musím tak vyvrátit problémy, o kterých informoval jiný zdroj. Vše probíhalo k plné spokojenosti, a to i v místech, kde mám slabší signál i s mým Samsung Note 3. Ten jinak ve Speed testu dosáhl o chlup lepších, ale dost podobných výsledků. LTE jinak běží na obou slotech.

screenshot_20161122-152923

Příjem signálu pro hovory byl též na podobné úrovni s ostatními telefony v domácnosti (Samsung, Xiaomi). Samotné volání pak probíhalo také v pohodě, možná by někdo ocenil vyšší možnost hlasitosti hovoru. Při hovoru excelentně fungoval senzor přiblížení, takže nebyl žádný problém s nechtěným používáním chytrého telefonu hloupým uchem.

Umi Plus - Gizchina.cz

Wifi podporuje standardy 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11n 5 GHz, ve Speed testu dosáhl naopak UMi Plus o chlup lepší výsledky než Samsung Note 3.

Bluetooth je ve verzi 4.1. Bez problémů se telefon konektoval s ostatními zařízeními s podobným dosahem. V bytě tedy dosah přes 2 zdi.

GPS pracovalo též k plné spokojenosti. Podporuje A-GPS i GLONASS. První prozření telefonu o drastické změně lokality trvalo něco okolo dvaceti vteřin. Další fixace polohy již nebyly delší než pět vteřin. Přesnost okolo 5 metrům. Tak akorát, abyste se dostali kam potřebujete a nezneužili jste telefon k vojenským účelům.

Rádio FM je příjemným bonusem a samozřejmě funguje pouze s připojenými sluchátky.

Fotoaparát

Důležitým prvkem 13 MPix zadní kamery od Samsungu model S5K3L8 s clonou f/2.0 (má například i Xiaomi Redmi Note 4) je podpora technologie PDAF, tedy fázové detekce automatického ostření. Díky PDAF je ostření velmi rychlé, společnost UMi uvádí konkrétně 0,1s. Snímky by díky rychlému zaostření neměly být rozmazané, a to ani za horšího osvětlení či focení objektu, který je v pohybu.

Čočky s nízkou clonu f/2.0 by měly zvládat horší světelné podmínky. Řekl bych, že to odpovídá cenové hladině a prostě fyziku neoblafneme, když na takový pidi čip (velikost 1/3.06″, což je samozřejmě lepší než to, co montují do nižších tříd) nacpeme tolik pixelů, daň si to musí prostě vybrat právě na míře šumu. V praxi bylo ostření opravdu rychlé, a to i za horších světelných podmínek. Na krátké vzdálenosti může pomoci i silný dvou tónový blesk. Ukázkové snímky mě sice tolik neuchvátily, ale nutno podotknout, že vše bylo foceno za zhoršených světelných podmínek v pošmourném podzimu.

Druhou, neméně důležitou funkcí hlavní kamery je režim „Pro Photo“. Tedy plné manuální ovládání fotoaparátu. To umožňuje nastavit veškeré atributy ručně dle vlastních potřeb a získat tak snímky přesně takové, jaké si přejete. Manuálně můžete nastavit ISO, EV, saturaci, jas, kontrast a vyvážení bílé. Samozřejmě tu najdeme i plně automatické ovládání, které může být pro některé uživatele jednodušší a praktičtější. Nesmím zapomenout, že u fotoaparátu můžete nastavit i režim Panorama nebo PIP – obraz v obrazu. Funkci panorama chybí změna expozice a HDR mě svým výkonem moc nepřesvědčil.

Přední selfie kamerka nese označení GalaxyCore GC5005 a má rozlišení 5 MPx a na můj smile-face to plně stačilo.

Standardně mi při natáčení videa scházelo automatické zaostření. Je tedy nutné vždy klepnout na daný objekt. Ostření samotné je pak velmi rychlé a málokdy čočka musí přeostřovat. V nastavení toho moc nenajdeme, vyjma odstranění šumu, kdy je zřejmě využit sekundární mikrofon. Fotoaparát nezvládá slow-motion – dostaneme se pouze maximálně na 30 snímků za vteřinu.

Zvuk

Hi-Fi čip společnosti Awinic AW8738 by měl, alespoň papírově, vykazovat lepší hudební zážitek než obyčejné telefony.

Na pravé straně vespod (pravděpodobně na levé straně je pouze mikrofon, omlouvám se tak za nepřesnost v unboxing videu) je umístěn reproduktor, který je i dostatečně hlasitý a docela i poslouchatelný. Udivily mě zvláště výšky, které šly ve skladbě rozpoznat. Na opačné straně chybí basy. Melodie přes sluchátkový jack, je daleko lepší zážitek. Zvuk je čistý, bez šumu a dalších zvukových aberací. Dynamika projevu na jedničku, vyniknou i basy a výšky nejsou ořezané. Celkově je zvuk skvělý a rozhodně o několik levelů výše než Mediatek telefony bez audio čipu.

Konkurence

Pokud jste si mysleli, jak je UMi Plus skvělý telefon a jak se to společnosti UMi opravdu povedlo nabídnout velmi dobrý telefon za rozumnou cenu, došli jste k podobnému pocitu jako já. Nicméně až po průzkumu několika e-shopů jsem zjistil, že Umi Plus rozhodně není v těchto výsostných vodách sám. Telefonů s cenovkou okolo 200 dolarů s podobnou konfigurací je mnoho, skoro každý výrobce má v nabídce alespoň jeden model. Níže uvádím seznam, který jsem nepočeštil, ale myslím, že pro rychlý průzkum postačí. Ceny berte prosím orientačně, přebírám je v šíleném víru zdražování a následného snižování pro Black Friday.

Z tabulky je vidět, že Blackview a Elephone tlačí cenu nejníže. Zajímavými kousky jsou pak s „nabušenějším“ procesorem Mediatek Helio X20 , které v Antutu dosahují téměř dvojnásobného počtu bodů než P10 (Helio X verze jsou zaměřeny na výkon, P verze pak na poměr výkon/spotřeba).

Pokud jsem zapomněl na nějaký dobrý kousek, zkuste mě, prosím, doplnit v komentářích.

 • BLACKVIEW R7 4GB RAM 32GB ROM Helio P10 MTK6755 2.0GHz Octa Core 5.5 Inch 2.5D IPS Corning Gorilla Glass 3 FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $184.99
 • ULEFONE FUTURE Touch ID Helio P10 MTK6755 1.95GHz Octa Core 5.5 Inch In Cell 2.5D Corning Gorilla Glass 3 Bezel-less FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $229.99
 • DOOGEE F7 3GB RAM 32GB ROM Helio X20 MTK6797 1.8GHz Deca Core 5.5 Inch FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $189.99
 • VERNEE APOLLO LITE 4GB RAM 32GB ROM Helio X20 MTK6797 2.3GHz Deca Core 5.5 Inch 2.5D Corning Gorilla Glass 3 Sharp IGZO FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $199.99
 • LeEco LETV LE 2 3GB RAM 32GB ROM Qualcomm Snapdragon 652 1.8GHz Octa Core 5.5 Inch In Cell FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $199.99
 • UMI SUPER 4GB RAM 32GB ROM Touch ID 4000mAh Helio P10 MTK6755 2.0GHz Octa Core 5.5 Inch 2.5D Corning Gorilla Glass 3 Sharp FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $199.99
 • ELEPHONE P9000 Helio P10 MTK6755 2.0GHz Octa Core 4GB RAM 32GB ROM 5.5 Inch LG OGS Ultra Narrow FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $189.99
 • ELEPHONE R9 3GB RAM 32GB ROM Helio X20 MTK6797 2.0GHz Deca Core 5.5 Inch 2.5D JDI Ultra Narrow FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $199.99
 • HOMTOM HT10 Helio X20 MTK6797 2.3GHz Deca Core 5.5 Inch FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $229.99
 • ELEPHONE S7 3GB RAM 32GB ROM Helio X20 MTK6797 2.0GHz Deca Core 5.5 Inch Bezel-less Curved JDI FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $199.99
 • VERNEE MARS Side Mounted Touch ID 4GB RAM 32GB ROM Helio P10 MTK6755 2.0GHz Octa Core 5.5 Inch In Cell 2.5D Corning Gorilla Glass 3 Ultra Thin Bezel FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $199.99
 • COOLPAD LeEco LETV COOL 1 DUAL 3GB RAM 32GB ROM Qualcomm Snapdragon 652 1.8GHz Octa Core 5.5 Inch FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $209.99
 • ALCATEL FLASH PLUS 2 3GB RAM 32GB ROM Helio P10 MTK6755M 1.8GHz Octa Core 5.5 Inch IPS FHD Screen Android 6.0 4G LTE Smartphone $199.99

Nu a z vlastní stáje nelze opomenout Umi Plus E v předprodejích za 199,99 dolarů s 6 GB RAM, procesorem Helio P20 a dvojnásobnou vnitřní pamětí 64 GB.

Závěr

Umi Plus se nyní prodává za 194,99 dolarů. Za tuto cenu nabídne svému majiteli dobré zpracování, kvalitní pevné hliníkové tělo (za oběť vyšší hmotnosti), „vnitřnosti“ od renomovaných výrobců (Sharp, Sony, Samsung), čistý odladěný systém a postačující výkon pro běžného vyrovnaného smrtelníka s dobrou výdrž baterie. Osadit telefon lepším fotosnímačem, ubrat nějaký ten gram, zúžit rámečky a slevit pár dolarů a snad bych poprvé využil hodnocení 10 z 10.