Některými fanoušky snad již pohřbená vlajková loď společnosti OPPO, Find 9, snad konečně znovuožívá, alespoň dle posledních zpráv. Nové informace mluví o prvním čtvrtletí nadcházejícího roku. Find 9 by měl opět usednout na trůn jako high-endové zařízení značky. To společnosti nyní chybí jako sůl. Ačkoli…

Společnosti se totiž daří velmi dobře i bez plnohodnotné vlajkové lodi, což dokazují i výsledky, přicházejí pravidelně po celý tento rok z Číny. Oppo na nich vždy figuruje mezi první trojkou.

Poslední vlajková loď OPPO Find 7 byla představena již více než před dvěma lety, v květenu/máji 2014. Různé zprávy o nadcházejícím přístroji se objevují tak často asi jako výskyt šafránu. Bohužel ani jedna zatím nepotvrzuje oficiální příchod této novinky. A to se dá prohlásit i o této. Každopádně i známý analytik Pan Juitang se přiklání k tomu, že novinky bychom se měli dočkat do léta roku 2017.

oppo-find-9_info

Co se týče specifik, tak asi nejvíce se skloňuje očekávaný top procesor Snapdragon 835. K němu se přidává operační paměť 8 GB RAM, interní úložiště o kapacitě 128 GB ROM. Tahákem by mohl být i 21 MPx duální fotoaparát s inteligentní stabilizací, kterou společnost představila již na kongresu MWC 2016. Neopomeňme ani podobně představenou technologii rychlého nabíjení VOOC. Nemuselo by chybět ani dnes tak populární zakřivení displeje s technologií AMOLED a rozlišením QHD.

Pokud by se tedy výše uvedená zpráva zakládala alespoň částečně na pravdě, tak očekávejme další potvrzující informace v nejbližších týdnech, které by mohly odkrýt již více. A třeba i vzhled nebo uniklá první fota.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.