Xiaomi Mi MIX, revolučně pojatý smartphone, který všem světovým producentům víceméně vytřel zrak a zatím spíše považovaný za koncept, asi až takový koncept nakonec nebude. Tento skoro bezrámečkový telefon s pokrytím přes 90% předního panelu displejem o velikosti 6,44 palce se prodává nad poměry dobře.

Xiaomi MI Mix v bílé verzi

Možná, že celosvětová odezva zaskočila i samotné tvůrce z Xiaomi. A možná i proto se tento zájem společnosti tak zalíbil, že začala připravovat i další verze MIXu. Na internetu nyní kolují další snímky zobrazující MIX v bílém provedení.

Bílá verze se pravděpodobně nebude od původní černé nijak v zásadě lišit. Takže očekávejme jak stejné proporce, tak i výbavu. Tu vyšperkuje opět současný top procesor Snapdragon 821, 4 respektive 6 GB RAM paměti a 128 nebo dokonce 256 GB interního úložiště. Na zádech nad senzorem otisků prstů se usídlil fotoaparát s 16 MPx snímačem. Vpředu, neobvykle v dolním rohu, najdeme 5 MPx snímač selfie kamerky.

Bílá barva na jednu stranu telefonu sluší na druhou také více odhaluje. Na první pohled je patrné jak se to tedy má s tím rádoby bezrámečkovým displejem. Jednoduše, černou v bílém neschováš, viz snímky.

Xiaomi Mi MIX Nano?

Kromě této informace se objevila ještě další. Ta informuje o přípravě menšího sourozence Xiaomi MI MIX. Ten by měl přijít s displejem o velikosti 5,5 palce. S tímto kompaktním tělem by se novinka MI MIX mohla stát ještě větším hitem. V těle, které by odpovídalo spíše 5 palcovému přístroji, bychom se dočkali právoplatného phabletu. Přínos? Větší užitná plocha s lepší ovladatelností. Přístroj by mohl vtrhnout na trh pod názvem Xiaomi MI MIX Nano.

Výbava by měla opět kopírovat současný model v té nižší verzi, jen s rozdílem, že oproti 128 GB ROM paměti se dočkáme „jen“ 64 GB. Jinak Snapdragon 821 zůstává a RAM paměť o kapacitě 4 GB také.

Z konceptu se tedy může stát do budoucna jedna velká mainstreamová záležitost.