Spolupráce společností Coolpadu a LeEco již v tomto roce přinesla jeden plod, Cool 1. Telefon vyniká zakomponováním duální kamery a velké baterie s kapacitou 4060 mAh. Tento přístroj svými specifiky zacílil především do střední třídy a vytvořil tak zajímavou konkurenci Xiaomi RedMi Pro (recenze zde).

Novinka, která se nyní vynořila na stránkách certifikačního úřadu TENAA již míří mnohem výše. Z prvního seznámení se dá vypozorovat, že jde o dvojče nedávno představeného LeEco Pro 3. Alespoň podíváme-li se na vzhled zadních stran, kde se od sebe odlišují snad jen použitím jiného loga.

Ze stránek certifikačního úřadu vyčteme, že bychom se měli dočkat zajímavých barevných odstínů této novinky – zlaté, bílé, stříbrné, černé nebo dokonce modré varianty.

Novinka Cool by měla disponovat i podobnou hardwarovou výbavou. Displej o velikosti 5,5 palce nabídne FullHD rozlišení (1080p). Uvnitř, na postu procesoru, nalezneme novinkový Snapdragon 821 s taktem až 2,35 GHz. Operační paměť se pochlubí 4 nebo 6 GB RAM. Na výběr bude ze tří variant úložného prostoru začínající na hodnotě 32 GB, pokračující přes 64 GB a konče 128 GB verzí. Přístroj opět nabídne nadstandardní kapacitu baterie, 4000 mAh, slibující dlouhou výdrž.

cool-specifikace

Na pozici hlavního fotoaparátu se nachází 16 MPx senzor a 8 MPx v případě selfie kamery. Software bude založen na základech Android 6.0.1.

Zatím však neexistují žádné informace kdybychom se měli přístroje dočkat a za jakou cenu. Vzhledem k tomu, že novinka již prošla certifikací TENAA ,dají se očekávat brzké další informace potažmo i případné uvedení na trh.