Cube, čínský producent tabletů, se vrhl do vod pro něj spíše neprobádaných. Na trh vrhá zcela nečekaně pořádnou plácačku a navíc běžící na Windows. Phablet Cube WP10 zaujme nejen velikostí a operačním systémem, ale i velmi atraktivní cenou 125 dolarů.

Co očekávat od 6,98 palcového pádla? Nejvíce asi překvapí operační systém. Možná byste očekávali tradiční zařazení Androidu (Remix OS) případně Windows 10, jak už bývá zvykem u produktů z dílen Cube. Jenže výrobce sáhl po skoro vymírajícím Windows Mobile 10. To je šance pro fanoušky této platformy si pořídit něco nového z tohoto ranku.

Komponenty uvnitř odpovídají cenové relaci, takže nečekejte nějaký super výkonný stroj, ale spíše nižší třídu. Na postu procesoru se nachází Qualcomm MSM8909 (Snapdragon 210) spolu s 2 GB operační paměti RAM a 16 GB prostoru určeného vašim datům, které lze rozšířit o dalších 128 GB pomocí microSD karty.

Displej s 6,98 palce poskytuje technologii IPS a pouze HD rozlišení (720p), což na tak velkou obrazovku není žádná sláva. Ani moduly na postech fotoaparátů toho moc nenabídnou. Jde, dalo by se říci, o základní výbavu. O rozlišení 2 MPx respektive 5 MPx se snad nic jiného ani prohlásit nedá. Kapacita baterie 2850 mAh ve srovnání s velikostí těla také moc neuchvátí. Zde mohl producent určitě přitlačit na pilu.

Na druhou stranu, kladné body tento phablet sbírá díky umístění GPS systému a hlavně GSM modulu s podporou dual-SIM stand-by. Tím lze toto pádlo využít i k telefonátům a případnému připojení k datům skrze 3G/4G sítě. Vše trochu kazí značně omezené frekvence LTE:

GSM 850/900/1800/1900 MHz

WCDMA 2100MHz

FDD-LTE 1800/2100MHz

Podpora bezdrátové komunikace Wi-Fi a BT se bere za samozřejmost.

Ačkoli nejde o nějaký nadupaný přístroj, může díky svým netradičním vlastnostem někoho zaujmout, a to zejména velikostí nebo použitím operačního systému.