Vivo včera v čínském Pekingu oficiálně představilo avizované novinky Vivo X9 a X9 Plus s bonusem navíc – Vivo XPlay 6 (o tom však v dalším příspěvku). Novinky asi nejvíce zaujmou revolučním umístěním duální kamery na předním panelu telefonu. Jde o světovou premiéru v oboru, což u Vivo nepřekvapí. To by totiž nebylo Vivo, aby na svých stěžejních modelech něčím nepřekvapilo, že ano.

Vivo X9

Díky této specialitě by se mohl telefon prosadit především u selfie-maniaků. Vivo X9 se navíc pochlubí 5,5 palcovým displejem AMOLED s FullHD rozlišením (1080 px, 401 PPI). Displej je chráněn nejnovější technologií z dílen Corning Gorilla Glass 5. Srdce telefonu zastupuje procesor od Qualcomm, osmi jádrový Snapdragon 625, podpořen 4 GB operační pamětí RAM. Pro vaše data je zde nachystáno 64 GB ROM paměť.

Vivo X9 je zkonstruován z celokovového pláště s vlisovanými plastovými proužky, vzhledově podobnými těm z posledního iPhonu 7. Eleganci přístroje umocní 1,59 mm úzké rámečky okolo displeje. Další předností telefonu se bezesporu stává jeho tloušťka 6,99 mm a váha 154 g.

vivo-x9-v-plne-krase

Jak již bylo uvedeno, asi největší tahákem bude duální kamera na přední straně telefonu. Soustava se skládá ze dvou modulů, kdy jeden disponuje senzorem Sony IMX376 s rozlišením 20 Mpx (!) a druhý podporuje především hloubku ostrosti s 8 Mpx. Na postu zadního fotoaparátu pak najdeme senzor s rozlišením 16 Mpx s LED bleskem, což mu v tomto případě přisoudilo tak trochu druhou roli.

vivo-x9-dualni-kamera

Vivo X9 uvnitř skrývá baterii o kapacitě 3050 mAh s podporou rychlého nabíjení. Operační systém běží na základech Android 6.0 Marshmallow s vlastní nadstavbou FunTouch 3.0. Senzor otisků prstů nalezneme na předním panelu pod displejem. Nezapomeňme ještě zmínit zvukový výstup, to by totiž nebylo Vivo, aby na tuto část své výbavy nekladlo důraz. Jako dekodér zde nalezneme renomovaný čip AK4376 Hi-Fi.

Vivo X9 Plus

Tak a čím se liší větší bratříček Vivo X9 Plus. Za prvé velikostí, kdy přednímu panelu dominuje 5,88 palcový displej opět v rozlišení FullHD. Za druhé nám uvnitř narostla operační paměť RAM na 6 GB a i na postu procesoru najdeme změnu, osmijádro Snapdragon 653. Poslední dvě změny nacházíme na postech audio čipu a baterie. Oproti menší verzi zde nacházíme Hi-Fi čipy ES9018 a ES9603, navíc se stereofonními reproduktory. Každý zaujímá jednu z kratších hran telefonu. S celkovou velikostí se zvýšila i kapacita baterie na 4000 mAh.

vivo-x9-plus-stereo

Telefon celkově narostl, to se promítlo jak na tloušťce 7,45 mm, tak i na celkové hmotnosti, která poskočila na 199 gramů.

vivo-x9-plus_1

Oba přístroje přichází v klasickém balení od Vivo doslova napěchovaném doplňky, jako je silikonové pouzdro, ochranná folie, nabíječka, kabel, sluchátka a nevím čím ještě.

Menší z představených, Vivo X9, se na trh dostane 24. listopadu/novembra, a to jak prostřednictvím on-line, tak i kamenných obchodů za cenu 2798 jüanů (necelých $410). V případě většího sourozence si na cenovku a vstup na trh bude třeba počkat až do prosince/decembra. Vivo X9 Plus bychom se měl dočkat až v předvánočním čínském shonu, 26. prosince/decembra.

FunTouch 3.0 rozhranní:

Rozhraní předního fotoaparátu:

vivo-x9-rozhranni-predni-fotoaparatu

Hrátky s hloubkou ostrosti:

vivo-x9-hratky-s-hloubkou

Promo Video: