To by snad nebylo OnePlus, aby nepřišlo opět s nějakým kontroverzním rozhodnutím. Společnost, která se tento rok vytasila s možná asi třetím nejúspěšnějším telefonem v segmentu high-end, tak opět hazarduje se svými akciemi. Proč? Po uvedení inovovaného OnePlus 3T, který na evropský trh vstoupí až na konci listopadu/novembra, se společnost rozhodla nepochopitelně z trhu stáhnout svůj poslední model OnePlus 3.

Šokující rozhodnutí společnosti o to víc překvapí v souvislosti s blížícími se Vánoci. Zdá se, že OnePlus má tento rok již vyděláno a tak není třeba dále plnit kasu. Jinak si to nedokážeme vysvětlit. Pokud jste si tedy dělali zálusk na původní trojku pod vánočním stromkem, máte bohužel smůlu, alespoň v případě oficiální distribuce viz screen níže.

oneplus-3-out-of-stock

Není to první rozporuplné rozhodnutí OnePlus v tomto roce. Určitě pamatujete nedávnou kauzu s odstávku prodejů, týkající se opět vybraných evropských zemí. A mohli bychom pokračovat dále ve vyjmenování přešlapů, poohlédneme-li se ještě více do minulosti.

Společnost v tomto týdnu představila svůj inovovaný OnePlus 3T, který doznal několik vylepšení oproti předchůdci, jako jsou Snapdragon 821, 16 Mpx selfie kamerku nebo vyšší kapacitu baterie. Bohužel s tím se nese i zvýšení ceny o minimálně 40 Euro, což není pro našince málo.

Před samotným uvedením na trh, nebylo již možné trojku objednat z důvodu nenaskladnění. Zdálo se, že by mohlo jít o marketingový tah, aby společnost, potažmo novinka, na sebe upoutala více pozornosti. Avšak věc se má jinak, po zkontaktování zástupců OnePlus přišla potvrzující zpráva o úplném ukončení prodeje na evropském a americkém trhu.

Upřímně jsem velmi zvědav, jak si OnePlus poradí s novinkou, co se distribuce a doručení týče, teď s nastupujícím vánočním shonem. Otázka tedy zní, pokryje očekávanou poptávku navíc umocněnou další odstávkou ve výrobě? Osobně si myslím, že s jejich přístupem ne, a budu velmi rád, když se v tomto budu mýlit.

Co si myslíte o rozhodnutí OnePlus úplně stáhnout prodej OnePlus 3? Je to dobrý tah, nebo krokem vedle? Váš názor si rádi přečteme níže v komentářích pod článkem.