OnePlus na včerejší den avizovalo vylepšenou „trojku“, která dostala do přídomku navíc označení T. Hned dopředu je třeba upozornit, že nejde o nějak převratnou novinku, spíše o původní typ přicházející s několika vylepšeními.

Nově nás čeká ohlášený a výkonnější procesor Snapdragon 821 s taktem až 2,35 GHz. Qualcomm udává, že tento čip je o 10 % rychlejší než Snapdragon 820, který nalezneme v původním OnePlus 3. Další vylepšení nás čeká na postu baterie a potom ještě u osazení přední VGA kamerky. Zbytek se dá vesměs prohlásit za totožný s původním přístrojem.

oneplus-3t

Uvnitř nás tedy čeká 6 GB operační paměti RAM a 64 GB interního úložiště, a to v případě levnější verze, dražší verze se pochlubí dokonce 128 GB ROM paměti UFS 2.0. S novinkou se hodně skloňoval i LCD displej. Nakonec zůstalo u nedávného prohlášení CEO Carla Pei a OnePlus 3T si ponechal Optic AMOLED displej s rozlišením FullHD (1080p).

Zadní kamera se zdá být totožná s původním přístrojem, zato přední selfie kamera doznala dalšího vylepšení. Senzor Samsung 3P8SP s 16 MPx jednoznačně překvapí a potěší vyznavače selfie portrétů.

Další inovace nás čeká na místě baterie, která dostala o něco vyšší kapacitu, ta se vyšvihla na hodnotu 3400 mAh. Baterie opět podporuje revoluční technologii nabíjení Dash Charge (5V, 4A), se kterou OnePlus sklízí jednoznačně respekt a ovace po celém světě.

oneplus-3t_1

Bohužel se nedočkáme avizovaného Androidu 7.0 Nougat, zatím se musíme spokojit s šestkovým Marshmallow v nadstavbě OxygenOS. Nicméně dle posledních informacích bychom se aktualizace na Nugát měli dočkat ještě v tomto roce, a to pro obě „trojky“.

Novinka se na trh vypraví ve dvou odstínech, staronově v Soft Gold verzi a nově v odstínu Gun Metal.

oneplus-3t-odstiny

Jak je vidno, žádných revolučních inovací jsme se nedočkali, snad jen jedinou výjimku tvoří cenovka, která ale fanoušky až tak nepotěší.

Pro nás, Evropany, OnePlus nastavilo ceny následovně. V případě modelu s 64 GB úložištěm na 439 Euro a za model se 128 GB vysolíme dokonce 479 Euro. Začátek prodeje pro Evropu byl stanoven na 28. listopad/november.

Takže jaký je váš názor na inovovaný OnePlus 3T? Budete ochotni si připlatit za tyto kosmetické úpravy a zaplatit o 40 respektive 80 Euro více?