Ohodnoťte článek

Další tablet z daleké Číny, který v současné době prochází naším přezkumem je Chuwi Hi10 Pro. Už z názvu jde vytušit, že se jedná o 10,1 palcový přístroj v poměru stran 16:10. Tablet se již nějakou tu chvíli prodává a náš partner GearBest.com jej má v nabídce za cenu cca $170.

Společnost Chuwi se vedle Ondy, Ramos nebo Voyo řadí mezi nejznámější producenty tabletů, pocházející z čínského Schenzenu. Známější je snad už jen Lenovo, kterému k věhlasu pomohl především odkup PC sekce IBM, kdysi v minulosti.

Zpět však k Chuwi. To přichází s „překvapujícím“ procesorem Intel Atom X5 (Z8300) Cherry Trail. Proč překvapující? S čím jiným by také mohl být, že ano. V této konfiguraci se na nás přímo valí přístrojová vlna tsunami. Důvod je nasnadě, pro tablety velmi dobrý poměr výkon/cena. Procesory Core M sice s mnohem lepším výkonem, ale také takřka s dvojnásobnou cenou už nedokážou atakovat cenovku s hranicí 200 dolarů.

Tablet dorazil v podlouhlé krabici s tzv. eko image, chápej kartón s logem navrchu. Po odklopení víka nacházíme tablet chráněný sáčkem a po boku ještě krabičku s USB kabelem typu C a nabíječkou splňující evropské normy. Poslední složkou balení je obálka s manuály a certifikáty. Manuál je jak v čínském jazyku, tak pro nás i v tom stravitelnějším, anglickém.

recenze-chuwi-hi10-pro-unboxing_1

Další příslušenství v krabici nenacházím. Každopádně jde o dostačující obsah. Zaměřme se tedy přímo na tablet. Ten přichází ve velice dobrém dílenském zpracování, kdy zadní kryt je vyroben z hliníkové slitiny, finalizován pískováním do matného vzhledu, a to jak celé záda, tak i bočnice. To narušuje precizně laserově strhnutá hrana, která vytváří vzhledově oku lahodící linku.

Na zádech se nachází u jedné hrany fotoaparát. Ve středu je umístěno logo společnosti a pod ním se nachází několik informací se specifiky přístroje.

recenze-chuwi-hi10-pro-unboxing_3

Do hliníkového skeletu je vlisován celý modul tabletu. Ten je fixován čtyřmi mikro šroubky po bocích přístroje. Přední straně dominuje displej s celkově až moc širokými rámečky. Pod displejem anebo po jedné z jeho stran nacházíme logo Windows, které slouží jako senzorové tlačítko Home. V blízkosti power tlačítka a kolébky hlasitosti pak najdeme notifikační diodu a také světelný senzor a uprostřed VGA kameru s rozlišením 2 Mpx.

recenze-chuwi-hi10-pro-unboxing_4

Na hranách se nachází již zmíněná tlačítka napájení a ovládání hlasitosti. Na opačné straně umístil výrobce dvě prohlubně sloužící k usazení do klávesnice, která však není součástí balení. Jde o dokoupitelné příslušenství společně třeba se stylusem. Mezi nimi se pak nachází propojovací magnetický konektor.

recenze-chuwi-hi10-pro-unboxing-2

Všechny ostatní konektory najdeme soustředěné na jedné hraně. Máme zde k dispozici jeden klasický microUSB konektor, jeden USB typu C, slot pro microSD kartu, sluchátkový audio výstup v podobě 3,5 mm jacku a microHDMI. Mezi ně se ještě vklínil mikro otvor mikrofonu.

recenze-chuwi-hi10-pro-0020

Čím je však tento tablet zajímavý je to, že frčí na dvou operačních systémech (dual-boot). Prvním, již díky zmíněnému home tlačítku, je Windows 10. Jako druhý můžete nabootovat androidní nadstavbu Remix OS. Jde o úpravu Android operačního systému, který je optimalizovaný právě pro tablety nebo i laptopy a desktopy.

Oba operáky zabírají celkově značné množství úložného prostoru. Naštěstí máme k dispozici 64 GB verzi s dále rozšiřitelným prostorem pro vaše data, díky slotu na microSD karty.

Další informace a jak si vlastně tablet vede v praxi si nechme až do recenze, kterou zveřejníme v následujících dnech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.