Před nedávnem jsme pro vás dělali video recenzi herní konzole GPD XD (zde) a dnes si ukážeme její vylepšenou verzi. Jedná se o jakýsi hybrid mezi herní konzolí a notebookem (to jsou silná slova). GPD WIN vychází z konstrukce GPD XD a tak na vrchní straně najdete 5,5 palcový IPS displej (1280 x 720), ale na té spodní už nejsou jenom herní tlačítka.

Tohle zařízení je rozšířeno o kompletní hardwarovou klávesnici, kterou najdete pod ovládacími prvky. To nemusí být až tak ideální, protože si občas omylem můžete přitlačit dlaní nějakou klávesu. Ale možná je to jen o zvyku.

1468979257865752

Když se podíváme do hlubin tohoto zařízení, najdeme tam osmi jádrový procesor Intel Cherry Trail Z8700, kterému sekunduje 4 GB RAM (LPDDR3). Všechny hry a programy si můžete uložit do 64 GB interní paměti nebo ji ještě rozšířit o 128 GB přes micro SD kartu.

gpdNěkteré z vás potěší operační systém Windows 10, který je předinstalován, i když dual boot s Androidem by byl asi lepší volbou. Musím však pochválit výrobce za baterii o kapacitě 6000 mAh a USB konektor na zadní straně. Ten umožňuje připojit více zařízení a v kombinaci s HDMI výstupem by teoreticky mohl sloužit jako „stolní PC“, když máte monitor.gpd

Další silnou zbraní jsou také předinstalované emulátory herních zařízení a tak si zahrajete i hry od Nintenda nebo z PSP. Na závěr už jen dvě negativa. Prvním je váha zařízení, která činí 300 gramů, a to vám kapsu už potáhne k zemi. A pak taky cena, ta je bohužel zatím docela vysoká (zde).