Xiaomi pokračuje ve svém uvádění dalších a dalších gadgetů. Tentokrát vypustila do světa výrobek související s nedávno uvedenou řadou notebooků Xioami Mi Notebook Air. Xiaomi Mi Mouse opět ctí tradici minimalistického designu, tentokrát s netradiční konstrukcí než jsme zvyklí u běžných myšek. Mimochodem, společnost se při navrhování zhlédla v klíčové dírce.

Tlačítka a navigační klávesy, které jsou vyrobeny z plastu ABS, jsou netradičně umístěny symetricky do kruhu. Tělo je vyrobeno z pískovaného eloxovaného hliníku, designově hodně korespondující se zmíněnou řadou Xiaomi Mi Notebook Air anebo také výrobky Apple. Výrobce slibuje odolnost vůči poškrábání a opotřebení, díky použité technologii výroby.

Myš od Xiaomi se chlubí i velmi nízkou hmotností, která činí 77,5 gramů a velikostí 110,2 x 57,2 x 23,6 mm. Na spodní straně myši se nachází hlavní vypínač, Bluetooth modul a optický senzor s citlivostí 1200 dpi. Xiaomi v tomto případě tvrdí, že snímač dosahuje přesnosti až 95 %. Myš by měla být funkční i na takových materiálech, jako je mléčné sklo, papír nebo textilie.

Ke spárovaní se zařízením lze použít buď Bluetooth 4.0 LE nebo Wi-Fi 2,4 GHz. Dosah výrobce slibuje až na deset metrů a dokonce možnost připojení ke dvěma zařízením současně.

Xiaomi myš je kompatibilní se systémy Windows 7, 8 a 10. Její cena byla stanovena na 99 jüanů, v přepočtu $ 15. Do prodeje jde 11. listopadu/novembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.