UMi Diamond je poslední přírůstek do rodiny UMi telefonů. Kromě pohledného designu lze také ocenit jeho odolnost. Přesněji řečeno, odolnost jeho displeje, který je pokryt Dual T2X-1 ochranným sklem. To by mělo do určité míry zaručit odolnost proti poškrábání.

Také materiály použité při zpracování kovového rámu a polykarbonátového zadního krytu by měly odolat pádům z malých výšek. Společnost UMi v souvislosti s výše zmíněným natočila video, kdy je UMi Diamond pouštěn na chodník z výšky 1,2 a 1,5 metru.

umi_3

Tyto testy by měly simulovat reálné případy, kdy telefon vyklouzne při telefonování z ruky a nebo vypadne z kapsy či tašky. Ve videu můžeme vidět, že UMi Diamond jak při pádu displejem na chodník, tak i při pádu na zadní kryt či boční hrany bez úhony přežil a je plně funkční. Více ukáží pohyblivé obrázky.

UMi Diamond má pěti palcový displej, osmi jádrový procesor MT6753 s taktem 1,5 GHz, 3 GB RAM, 16 GB ROM, hlavní interpolovanou 13 MPix kameru, přední 2 MPix kameru, 2650 mAh baterii a operační systém Android 6.0. V předprodejích jej můžete pořídit za 99,99 dolarů nebo si o něj zasoutěžit zde.