Chuwi, již nějaký ten čas zaběhlá čínská značka produkující tablety, se nově prezentuje lehce odlišným produktem. Společnost by totiž v nejbližších dnech měla na trh vrhnout Chuwi LapBook. Pro společnost krok do nových vod, avšak související se současnou produkcí, kdy již svými tablety tak trochu koketovala s touto třídou, a to díky funkčnímu příslušenství v podobě klávesnic.

Designově opět tento kousek vychází z kombinace notebooku a tabletu. I díky výše popsaným zkušenostem se povedlo společnosti Chuwi vyprodukovat velmi solidně vypadající ultrabook. Ten ve své kategorií patří k těm nejtenčím na trhu, tloušťka od 9 do 22 mm toho jest důkazem.

Po tloušťce zaujme i celková velikost laptopu, kdy se společnosti povedlo do těla o velikosti běžné pro notebook s 14,1 palcovým displejem dostat displej s velikostí 15,6 palce s rozlišením FullHD (1080 p). A jak se to povedlo? Podobně jako posledně Xiaomi, zmenšila rámeček okolo displeje a technologii se šasi flipu vměstnala pod displej.

chuwi-lapbook_5

Po designové stránce jde poměrně o velmi zdařilý kousek, který čerpá z inspirace od zavedenějších společností, jako je Apple nebo Dell a vlastně i nedávno představených Xiaomi Mi Book Airů. Mimochodem, hmotnost tohoto laptopu činí velmi pěkných 1,86 kg.

chuwi-lapbook_2

Co však může zamrzet, je použitý hardware. Pokud čekáte něco nabušenějšího než v případě tabletů, budete s největší pravděpodobností zklamáni. Chuwi totiž sáhlo po nejnižší verzi Cherry Trailu, Intel Atom X5 (Z8300). Tedy 64-bitové čtyřjádro, vyrobeno 14 nm technologií s taktem až 1,84 GHz, doplněné o integrovanou grafárnu Intel HD Graphics Gen8 GPU. Operační paměť disponuje 4 GB typu DDR3L RAM a interního úložiště má kapacitu 64 GB eMMC. Tu lze dále rozšířit skrze přítomný slot, určený pro microSD karty o dalších 128 GB.

To drží nad vodou solidně velká baterie s kapacitou 10000 mAh. Vše doplňuje pro tuto třídu typická výbava v podobě 2 MPx přední kamery, dva konektory USB-A (USB 3.0 a USB 2.0) a navíc i další konektor microHDMI. Konektivitu uzavírají bezdrátové sítě Bluetooth 4.0 a Wi-Fi s podporou protokolů b/g/n. Vše poběží samozřejmě na Windows 10. Chuwi LapBook se aktuálně nachází v předprodeji, a to zde za  241,73 dolarů.

chuwi-lapbook_4