Čínská sociální síť Weibo je zdrojem mnoha informací. Některé je nutno brát s velkou rezervou a některé mohou být víceméně pravdivé. Vzhledem k tomu, že se blíží konference společnosti Huawei, která by podle nedávno zveřejněného teaseru měla proběhnout 3. listopadu/novembra, se se zprávami na Weibo doslova roztrhl pytel.

Ano, Huawei Mate 9 je to, oč tu běží. Na Weibo a nejen tam kolují dva reálné snímky Mate 9, které by mohly naznačit jak bude telefon vypadat a čeho bychom se případně mohli dočkat. Na snímku čelní strany telefonu vidíme, že displej bude mít větší úhlopříčku a mohl by potvrdit předchozí spekulace o 5,9 palcích. Dole můžeme vidět nápis Huawei a nahoře je umístěna známá klasika v podobě přední kamery a reproduktoru.

huawei-mate-9-real-2

Zajímavější je ovšem strana zadní. Zde můžeme vidět duální fotoaparát, kdy objektivy jsou umístěny vertikálně a měly by pocházet z dílen Leica nebo alespoň vzejít ze spolupráce Huawei a Leica. Vlevo od fotoaparátu je umístěn duální LED blesk a vpravo pak modul laserového ostření. Pod touto sestavou nacházíme snímač otisků prstů. Nahoře i dole pak  vidíme linie antén, které jsou poněkud tlustší než obvykle.

Jak již bylo zmíněno, Huawei Mate 9 by měl být představen už za pár dní a předpokládá se, že procesorem bude novinkový Kirin 960 a operačním systémem Android Nougat.