Po úspěšném UMi Plus se společnost UMi rozhodla kout železo dokud je žhavé a představila novinkový telefon s názvem UMi Diamond, který by měl překvapit výborným dílenským zpracováním a nízkou cenou.

Jaké jsou tedy specifikace nového UMi diamantu? Telefon by měl být kompaktní s displejem s pěti palcovou úhlopříčkou a HD rozlišením. Nechybí ani 2.5D zakřivené sklo, které je opatřeno DualTX-1 ochranou, která by měla zabránit poškrábání.

umi_2

Procesorem je osmi jádrový MT6753 s taktem 1,5 GHz. V rámci kapacity pamětí se dostalo na 3 GB RAM a 16 GB ROM, kterou lze dále rozšířit o 128 GB. Hlavní fotoaparát je 8 MPix a přední kamera pak 2 MPix. Baterie má kapacitu 2650 mAh a operačním systémem je Android 6.0. UMi Diamond patří mezi ty čínské telefony, které nabízejí podporu 4G sítí, a to včetně pásma B20. Telefon je dualSIM, slot pro SD kartu nechybí.

umi_3

Cena telefonu vypadá zajímavě a mohla by být lákavá pro ty, kteří chtějí poměrně výkonný telefon s pohledným designem, podporou 4G a cenou do 100 dolarů. UMi Diamond se totiž objeví v předprodejích už 20. října/októbra s cenovkou 99,99 dolarů. Po ukončení předprodejů se cena vyšplhá na oficiálních 119,99 dolarů. Podrobnosti o UMi Diamond naleznete zde.