Poslední model společnosti UMi, UMi Plus, je telefonem střední třídy s procesorem Helio P10, 4 GB RAM, 32 GB ROM, kovovým tělem a 13 MPix hlavním fotoaparátem.

Ten, jak se zdá, patří k tomu s čím se UMi ráda chlubí. Ostatně odezva fanoušků na hlavní kameru je prý velmi pozitivní. Jak tedy fotoaparát funguje a jaké funkce zde nalezneme?

Důležitým prvkem 13 MPix kamery je podpora technologie PDAF, tedy fázové detekce automatického ostření. Díky PDAF je ostření velmi rychlé, společnost UMi uvádí konkrétně 0,1s. Snímky by díky rychlému zaostření neměly být rozmazané, a to ani za horšího osvětlení či focení objektu, který je v pohybu.

Druhou, neméně důležitou funkcí hlavní kamery je režim „Pro Photo“. Zjednodušeně řečeno jde o manuálního ovládání fotoaparátu. To umožňuje nastavit veškeré atributy ručně dle vlastních potřeb a získat tak snímky přesně takové, jaké si přejete. Manuálně můžete nastavit ISO, EV, saturaci, jas, kontrast a vyvážení bílé. Samozřejmě tu najdeme i plně automatické ovládání, které může být pro některé uživatele jednodušší a praktičtější. Nesmíme zapomenout, že u fotoaparátu můžete nastavit i režim Panorama nebo PIP – obraz v obrazu.

Pojďme se tedy mrknout na video, které možná víc napoví, jak fotoaparát funguje v reálu.

UMi Plus je stále v prodeji, a to ve většině známých e-shopech jako jsou Gearbest, Tomtop, Everbuying, Igogo, Coolicool, Banggood nebo Aliexpress.