Zdá se, že čínští výrobci se hromadně pouštějí do aktualizací svých stávajících modelů telefonů a proto se u mnohých z nich v názvu objevuje písmeno S. Stejnou cestou se patrně vydala i Nubia. Alespoň podle toho, co můžeme najít na stránkách čínského certifikačního úřadu Tenaa.

Původní Nubia Z11 Mini byla oficiálně představena letos v dubnu/apríli jako přímý nástupce loňského Nubia Z9 Mini. Pravda je sice ta, že název Mini neznamená „mini“ displej, ale běžnou pěti palcovou klasiku. Co bychom tedy mohli očekávat od inovované verze, která se zřejmě bude jmenovat Z11 Mini S?

Co se designu týče, měl by v podstatě zůstat beze změn, na zádech telefonu přibudou obloukové antény, podobné těm, které najdeme například u iPhone 7. Hlavní kamera by měla mít rozlišení 23 MPix a na zadní straně také nalezneme snímač otisků prstů. Displej by měl mít úhlopříčku 5,2 palce s FullHD rozlišením. Rozměry přístroje jsou 146 x 72,14 x 8,1 mm při hmotnosti 160 gramů. K dispozici budou dvě barevné varianty, zlatá a stříbrná.

screen-shot-2016-10-16-at-7-57-58-pm

Přední selfie kamerka bude 13 MPix a operačním systémem bude Android 6.0. Trochu záhadou zůstává použitý procesor, který by měl mít podle záznamů v Tenaa takt 2,0 GHz a předpokládá se, že by mohlo jít buď o Helio P20 nebo Snapdragon 625. Ten by měly doplnit 4 GB RAM a 64 GB ROM. Baterie by měla mít kapacitu 2930 mAh.

Vzhledem k tomu, že je Nubia Z11 Mini S certifikován, měl by se na trhu objevit v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.