Společnosti Apple a UMi představily své novinkové telefony ve stejný den. Možná namítnete, že tyto přístroje nelze srovnávat. Co se ceny týče, jsou tu opravdu diametrální rozdíly. Ovšem takový to rozdíl v ceně nemusí nutně znamenat rozdíl ve výkonu. Na tuto kartu vsází společnost UMi a chce dokázat, že nižší cena není důvodem pro nižší výkon přístroje.

Takže ještě dříve, než se podíváme na video, ve kterém jsou oba telefony porovnávány, porovnejme si jejich specifikace slovně.

Oba telefony mají 5,5 palcový displej s FullHD rozlišením a stejnou jemností 401 ppi. iPhone 7 Plus je poháněn čtyř jádrovým procesorem Apple A10 se 3 GB RAM a 32 GB ROM, kterou nelze dle rozšířit. UMi Plus je osazen osmi jádrovým procesorem Helio P10 se 4 GB RAM a 32 GB ROM, kterou rozšířit lze o 128 GB. V rámci fotoaparátů najedeme 12 MPix a 7 MPix u iPhone 7 Plus a 13 MPix a 5 MPix u UMi Plus.

umi_2

Baterie iPhone 7 Plus má kapacitu 2900 mAh a je nevyměnitelná. UMi Plus má 4000 mAh nevyměnitelnou baterii. Oba telefony mají kovové tělo a velice podobné rozměry i hmotnost. iPhone 7 Plus je single SIM a podporuje 4G, WiFi, Bluetooth a GPS. UMi PLus je dualSIM a podporuje 4G, WiFi, Bluetooth, GPS a Hotknot. Samozřejmě důležitý rozdíl je v operačních systémech, kdy iPhone 7 Plus běží na iOS a UMi Plus na Android.

umi_3

Povinnosti bylo učiněno zadost a teď již pojďme k samotnému videu. Společnost UMi zde porovnává oba telefony v běžném každodenním používání, namísto nic neříkajících čísel, která vygenerují syntetické testy. Je tedy mezi iPhone 7 Plus a UMi Plus takový výkonnostní rozdíl, aby se jejich prodejní cena lišila zhruba o 900 dolarů? Inu, posuďte sami.

UMi Plus můžete zakoupit na těchto odkazech:

Tomtop:  http://bit.ly/plusTomtp
Coolicool:  http://bit.ly/CLCPLUS
Banggood:  http://bit.ly/BGPLUS
Aliexpress:  http://bit.ly/HQAEPLUS