Ačkoli se společnost 360 (dříve QiKU) angažuje především na domácím čínském trhu, její známost se pomalu a jistě vkrádá i mezi fanoušky po celém světě. Může za to především cenová politika jdoucí ruku v ruce s nadstandardní výbavou za vydaný peníz. Nově se o přízeň fanoušků uchází inovovaná řada N. Novinka 360 N4A je již třetí verzí této řady.

Prvním představeným byl již na jaře 360 N4, který přišel s plastovým tělem a velmi povedeným designem a slibnou výbavou, následován byl typem s označením S. Ten se již pochlubil kovovým tělem, jako nynější novinka.

Hlavním rozdílem oproti předchozím typům je o něco slabší výbava, kdy na postu procesoru nalezneme osmi jádrový procesor MediaTek MT6753. Tomu napomáhá operační paměť s 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště, které je dále možné rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 128 GB prostoru.

Na postech fotoaparátů nalezneme senzory s rozlišením 13 MPx v případě hlavního fotoaparátu se světelností f/2.0 a 5 MPx u přední selfie kamery. Ostření zajišťuje fázová detekce PDAF s rychlostí do 0,1s. Přední panel výrobce osadil 5,5 palcovým displejem, krytým sklíčkem se zaoblenými hranami 2,5D. Ten se chlubí FullHD rozlišením (1080p) se svitem 450 nitů.

Telefon podporuje dual-SIM s 4G LTE. Vše to pohání nadprůměrně velká baterie 4000 mAh, která by dle výrobce měla vydržet 43 hodin nepřetržitého hovoru nebo 13 hodin přehrávání videa. Telefon podporuje rychlé nabíjení s tím, že na hodnotu 80% bychom se měli dostat za jednu hodinu nabíjení.

Společnost opět nastavila velmi agresivní cenu, v tomto případě na 899 juanů ($ 133). Spuštění prodeje je naplánováno na 18. října/októbra prostřednictvím čínských on-line obchodů.

Galerie snímků novinky 360 N4A: