Z mnoha článků, které už byly o UMi Plus napsány víme, že je tento telefon vybaven baterií z dílen Sony, která má poměrně slušnou kapacitu 4000 mAh.

Dokonce také víme, jak tato baterie obstála v běžném každodenním používání, kdy ji testovala sama společnost. Nu a je tedy čas na to, aby byl výkon baterie UMi Plus srovnán s výkonem baterie konkurečního telefonu, který v tomto případě je Meizu M3 Note, jenž byl pro srovnání vybrán zejména z toho důvodu, že je na tom v rámci hardware podobně jako UMi Plus.

Společnost UMi tvrdí, že tímto srovnáním chce poukázat na dobře optimalizovaný software jejich Pluska. Ještě dříve než se podíváme na video, shrňme si slovně, jak oba telefony v testu obstály. Při testu byla vypnuta možnost úspory baterie a oba přístroje měly nastaveny shodný jas displeje.

umi_3

Meizu M3 Note – kapacita baterie 4100 mAh:
– 3D hry: 30 minut, ztráta na baterii 12%
– přehrávání videa: 30 minut, ztráta na baterii 8%
– sociální sítě (Weibo): 30 minut, ztráta na baterii 6%
– doba nabíjení z 0 na 100%: 3 hodiny 2 minuty
– běžné používání aplikací: 5 hodin, spotřeba energie cca 58%

UMi Plus – kapacita baterie 4000 mAh
– 3D hry: 30 minut, ztráta na baterii 8%
– přehrávání videa: 30 minut, ztráta na baterii 3%
– sociální sítě (Weibo): 30 minut, ztráta na baterii 4%
– doba nabíjení: z 0 na 100%: 2 hodiny 36 minut
– běžné používání aplikací: 5 hodin, spotřeba energie cca 55%

Z výsledků je tedy patrno, že rozdíly mezi oběma telefony nejsou velké a UMi Plus boduje hlavně v době nabíjení. Pojďme tedy mrknout na pohyblivé obrázky jak probíhal test v reálu.

A protože videí není nikdy dost, máme tu pro vás ještě jedno. V něm se podíváme na to, kolik toho snese displej UMi Plus. Ten odolává nám dobře známým torturám a je drcen šroubovákem, klíči, pilkou a vrtačkou. Snad asi není třeba dodávat, že UMi Plus odchází z tohoto testu neporažen.

V úplném závěru ještě připomeňme, že zde stále běží soutěž o UMi Plus.