Huawei Mate 9 je jedním z telefonů, na který fanoušci společnosti netrpělivě čekají. Podle posledních informací, které vycházejí z teaseru, který Huawei pustil do světa, bychom se Mate 9 mohli dočkat ještě v tomto měsíci, konkrétně 19. října/októbra, kdy by snad měl být prezentován nový procesor Kirin 960. Vzhledem k tomu, že jde pouze o jakousi pozvánku na konferenci Huawei, berme výše zmíněné s rezervou. A to i proto, že podle dřívějších zvěstí se hovoří o tom, že Mate 9 bude představen až v průběhu listopadu/novembra.

Stejně tak s rezervou musíme brát i další informace o chystaném Huawei Mate 9, protože kolují na čínské stránce Weibo. Co bychom tedy podle posledních spekulací mohli od Mate 9 očekávat? Především by to měl být novinkový procesor Kirin 960, který vzniká v dílnách třetí strany, TSMC. Za druhé bychom mohli počítat i s duálním fotoaparátem světoznámé společnosti Leica. V tomto případě se předpokládalo, že oba objektivy budou 20 MPix, aktuálně se však proslýchá, že jeden z objektivů bude 20 MPix a ten druhý 12 MPix. Přední kamera by mohla mít rozlišení 8 MPix.

m9

Nu a do třetice všeho dobrého se hovoří o super rychlém nabíjení pomocí technologie Supercharge, kdy by nabití na 50% mělo proběhnout do 5 minut. K této informaci je však nutno přistoupit s velkou obezřetností. O velikosti displeje se zatím tvrdí, že by se měla pohybovat kolem šesti palců při FullHD rozlišení.

Předpokládá se také, že Huawei Mate 9 bude nabízen v několika verzích. První s 4 GB RAM a 64 GB ROM by měla stát zhruba 480 dolarů, druhá s 4 GB RAM a 128 GB ROM pak kolem 585 dolarů a poslední nejvyšší verze s 6 GB RAM a 256 GB ROM by se cenou měla vyšplhat k 705 dolarům.