Jak již nějaký ten čas víme, OnePlus nás tento podzim neobdaří novinkovým telefonem X řady, kterou uvedl na trh v minulém roce. A tak se zdálo, že na novinku z dílen OnePlus si budeme muset počkat až do příštího roku, přesněji někdy na přelom jara a léta 2017, kdy by měl být představen pokračovatel stěžejního a především díky současné řadě velmi úspěšného OnePlus 3.

Ten se prodává nad poměry lépe, než sama společnost asi očekávala. Jinak si nedokážeme vysvětlit problémy s dodávkami, kterými OnePlus 3 bohužel trpí. To byl i důvod nedávného zastavení prodeje ve většině evropských zemích. Tím společnost doplnila své sklady a zdálo se, že problémy s dodávkami jsou zažehnány, avšak nedávno zveřejněné zprávy ukazují prodlužující se dodací lhůty směrem k zákazníkům. Navíc se přidává i další nelichotivá zpráva o váznoucích dodávkách OLED displejů pro tento přístroj.

pan-jiutang-oneplus-3s-komentar

S lišáckou radou tak přispěchal známý čínský analytik Pan Jiutang. Ten totiž doporučuje počkat na novinkový OnePlus 3s (nebo také Plus). Ten by se měl prý objevit v nejbližší době. Zní to velmi překvapivě, vždyť doposud nepadla jediná zmínka, že by parta kolem Pete Laua a Carla Peie něco chystala. To, že se nedočkáme pokračování X řady, bylo již avizováno. OnePlus si tak vyčlenil jedno okno. Proč jej tedy nevyužít a nepřijít s vylepšenou verzí stávající vlajkové lodi, jak se teď v Číně nosí.

OnePlus 3s, dle jiných zdrojů se uvádí přívlastek Plus, by mohl přijít s inovovaným nejvyšším Snapdragonem 821. Spekuluje se o velikosti displeje, ve hře zůstává současných 5,5 palce, mluví se také o větším sourozenci s šesti palci. Ostatní specifika by měla odpovídat současné řadě. Výjimku však tvoří displej, kde by současný OLED měl nahradit klasický LCD panel. Tím by se společnost měla vyvarovat problémům s váznoucími dodávkami, alespoň to tvrdí analytik Pan Jiutang.

Zatím však jde o pouhé spekulace, ačkoli existenci OnePlus 3s nedávno naznačil další z hlavních představitelů společnosti, Liuzuo Hu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.