Tak to pomalu vypadá, že se výrobci telefonů rozhodli nenápadně opustit 3,5 mm audio výstup. Budoucnost je zřejmě v USB-C konektoru. Konzorcium dohlížející na standardizaci tohoto konektoru  totiž vydalo nový standard, který ošetřuje přenos zvuku přes tento typ konektoru.

O novém standardu, který má stanovit pravidla přenosu zvuku se již nějakou dobu mluvilo. No a nyní je zde. Standard představila skupina USB Implementers Forum (USB-IF) a nový standard dostal název USB Audio Device Class 3.0. Cílem je jediná věc. Nahradit dnes tak známý a klasický 3,5 mm audio konektor rozhraním, které bude víceúčelové. Nový standard má být otevřený a dostupný všem výrobcům, kteří chtějí konektor typu USB-C implementovat do svých zařízení.

jack

Co z toho plyne pro uživatele? Určitě ne nějaká hysterie. Nicméně postupně a pomalu budeme svědky toho, jak 3,5 mm audio konektory mizí ze světa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.