Snímače otisků prstů, integrované do fyzického Home tlačítka, používá v současnosti mnoho výrobců chytrých telefonu. V některých případech se jedná o, řekněme, pouze jakousi estetickou záležitost, jindy je to z praktického důvodu, protože toto tlačítko nefunguje pouze jako skener otisků, ale disponuje i dalšími funkcemi.

Touto cestou se vydala i společnost UMi, která do Home tlačítka umístila nejen snímač, ale můžete jej používat jako běžné Home tlačítko. Tedy dlouhým stiskem otevřete nové aplikace, krátkým stiskem se vrátíte na domovskou obrazovku.

umi_2

Co se snímače otisků prstů týče, ten by měl patřit k jedněm z nejrychlejších a odemknout přístroj do 0,1 sekundy. Jeho umístění do Home tlačítka má své opodstatnění. Je to pro uživatele nejen praktické, ale také rychlé. Nutno dodat, že společnost UMi se také chlubí tím, že zde byl použit čip pro šifrování, takže se nemusíte bát o bezpečnost vašich dat.

V souvislosti s výše zmíněným natočila společnost UMi video, ve kterém porovnává skener otisků jejich Pluska se snímači několika dalších telefonů, takže mrkněte. Pokud jste soutěživí, tak vězte, na Umi stránkách probíhá druhé kolo soutěže právě o jeden UMi Plus zdarma.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.