Společnost Meizu jakoby si vystřílela veškerý střelný prach již v první půli roku. Jaro a začátek léta, to byla velká jízda společnosti, když dokázala přezbrojit skoro veškerý svůj „vozový park“. Světlo světa v tu dobou spatřily takové ikony jako je Meizu Pro 6, MX6 nebo M3.

Stále se však čeká na opravdový top přístroj společnosti, ač to by se dalo říci o Meizu Pro 6. Jenže ten, osazen deseti jádrovým procesorem Mediatek Helio X25, tak trochu zůstává ve stínu za všemi těmi vlajkovými loděmi s procesory Snapdragon 820 a nyní také ještě výkonnější verzí 821.

Dnes však společnost překvapivě uvedla další verzi „středotřídaře“ Meizu MX6. Ten se od původní verze liší nižší kapacitou operační paměti RAM, 3 GB. Ostatní specifika tak zůstávají nezměněna od původní verze. Původní 4 GB verze se prodává za nějakých 1999 juanů ($ 300), nová nižší verze se bude prodávat 1799 juanů ($ 270) na čínském trhu.

meizu-mx6

Meizu MX6 se řadí mezi záplavu kovových smartphonů. Je osazen 5,5 palcovým displejem s rozlišením FullHD (1080p). Uvnitř se skrývá obstojný procesor Mediatek Helio X20 s deseti jádry, 32 GB ROM interního úložiště a již zmíněnou 3 GB operační pamětí RAM. Vzadu nalezneme 12 Mpx hlavní fotoaparát, kterému z předního panelu sekunduje selfie kamerka s 5 Mpx.

Na spodní hraně se nachází populární konektor USB Typu-C. Celý systém funguje na vlastní nadstavbě operačního systému Android 6.0 Marshmallow, FlymeOS. Pod displejem nalezneme tradiční tlačítko M-Back se zabudovaným snímačem otisků prstů.

Počátek prodeje přístroje je naplánován na 1. října/októbra, a to přímo skrze vlastní on-line obchod a také prostřednictvím obchodů třetích stran.