Ačkoli by se dalo prohlásit, že po uvedení novinkového Xiaomi Mi5s Plus se vývojová větev Xiaomi Mi Note (Pro) dá považovat za uzavřenou, nemuselo by tomu tak nakonec být.

Uvedením obou typů Mi5s a Mi5s Plus se možná nenaplnila očekávání velké skupiny fanoušků značky Xiaomi. Dosvědčují to i často rozporuplné názory fanoušků, které najdete nejen pod naším článkem , který se týká představení těchto novinek.

Přece jenom díky četným únikům spolu s oficiálními teasery se od novinek očekávalo možná více, než nám Xiaomi nakonec naservírovalo. Některé názory fanoušků dokonce mluví o kroku zpět v případě některých specifik.

xiaomi-mi5s-3

Za jeden z nerealizovaných příkladů tužeb, ač neoficiálně prezentovaný z úniků, můžeme považovat i avizované zakřivení displeje (podobně jako v případě Vivo X5 Play nebo Samsung Edge). Jeden z důvodů, proč se opět rozjíždí další vlna spekulací o možné existenci Xiaomi Mi Note (Pro) 2, které by se mohlo této vychytávky dočkat.

Možnost, že si Xiaomi nechalo tyto „fičury“ až pro další stěžejní přístroj Xiaomi Mi Note 2, tak nabývají reálnějších kontur. Dle neoficiálních zpráv bychom se novinkového top přístroje mohli dočkat již za měsíc, tedy někdy na konci října/októbra. Jde jen o spekulaci, ale znáte to: „na každém šprochu pravdy trochu.“ A nezapomeňme, Vánoce se blíží.

S čím by tedy Xiaomi Mi Pro, jak by se novinka mohla nově nazývat, měla přijít? Předpokládá se, že s novinkovým procesorem Snapdragon 821, operační pamětí dokonce až s 8 GB RAM, 256 GB interního úložiště, baterií o kapacitě 3600 mAh a podporou rychlého nabíjení, MIUI 8 založeném na novinkovém Android 7.0 „Nugát“ a samozřejmě se zmíněným zaobleným předním panelem s rozlišením 2K o velikosti 5,7 palce (možná i 6). Dočkat bychom se měli i více odstínů, než u předchozí verze, pravděpodobně z hlediska konkurenceschopnosti.

Na konec je třeba zmínit, že tyto informace nepřicházejí z nějakých pofidérních zdrojů, ale od velmi známého čínského technologického analytika, Pan Jiutanga. Ten dodává: „Xiaomi Mi5s a Mi5s Plus určitě nadchne nespočetnou základnu fanoušků, přesto se najde ještě velká skupina, která hledá něco jiného. Ti by se mohli dočkat na konci října/októbra.“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.