Nízkonákladová vlajková loď, přesně takto označila společnost UMi svůj poslední počin, UMi Plus. Je tomu tak hlavně proto, že za 179,99 dolarů tu najdete osmi jádrový procesor Helio P10, 4 GB RAM, 4000 mAh baterii s rychlým nabíjením, 13 MPix fotoaparát s PDAF a Android 6.0, který bude letos o Vánocích aktualizován na Android 7.0.

Procesor Helio P10 v kombinaci se 4 GB RAM nabídne nejen nižší spotřebu energie, ale taky plynulý multitasking. Hraní her nebo třeba sledování videa bude plynulé, protože přístroj není limitován nízkou kapacitou RAM.

umi_5

Ovšem telefon není jen o procesoru a kapacitě RAM. Proto je UMi Plus také nabit funkcemi, které jsou mnohdy opomíjeny. Jednou z těchto funkcí je například programovatelné tlačítko pro rychlé vyvolání aplikací. Defaultně je tu nastavena aplikace Fotoaparát, ale toto lze změnit a přiřadit aplikaci, kterou nejčastěji používáte.

umi_3

K dalším parametrům, které by mohly korespondovat s označením „nízkonákladová vlajková loď“ je i Sharp displej s technologií Sunlight. Tato technologie by měla podpořit sytost barev a lepší čitelnost displeje na prudkém slunečním světle. A totéž platí při sledování videí či fotografií.

umi_2

Snímač otisků prstů u UMI Plus je integrován do Home tlačítka, jeho používání je tedy snadné a praktické a rychlost odemknutí telefonu by měla být do 0,1s. Stejně rychle zaostří také 13 MPix fotoaparát s funkcí PDAF, tedy do 0,1s, což by mohlo mít vliv na to, že vaše fotky nebudou rozmazané. Navíc u fotoaparátu lze použít i manuální režim, kdy si můžete sami nastavit například ISO, EV nebo vyvážení bílé a ovlivnit tak výsledný snímek dle vlastního uvážení.

umi_4

Užitečnou funkcí je i možnost volby v používání buď kapacitních tlačítek na displeji nebo fyzických tlačítek, protože každý uživatel preferuje něco jiného. A v neposlední řadě je to několika barevná notifikační LED dioda, takže i bez nutnosti zapnout displej jasně vidíte, zda máte zmeškaný hovor nebo SMS.

umi_6

Vše výše popsané můžete omrknout ve videu a nebo si o Umi Plus zasoutěžit a vyhrát jeden kousek zdarma, a to zde.