V první polovině letošního roku byl procesor Helio P10 obrovským hitem a byl použit ve spoustě telefonů. Na čínských trzích tyto přístroje zaznamenaly velký úspěch. Společnost UMi tento procesor použila ve svých UMi Super a UMi Plus a tvrdí, že uživatelé jsou spokojeni.

Ve svém chystaném UMi Plus Extreme chtějí však použít Helio P20, který je taktován na 2,3 GHz a měl by být o 20% výkonnější než P10. Také GPU T880MP2 by měla být výkonnější zhruba o 25% než T860MP2, která je u Helio P10.

umi_2

Daný procesor má samozřejmě vliv na další součásti telefonu jako je například fotoaparát a jeho rozlišení. Díky použité technologii 16nm FinFET by se měl procesor Helio P20 také méně zahřívat a měl by mít nižší spotřebu energie.

Není proto divu, že UMi jedná s Mediatekem o uvolnění Helio P20 pro jejich UMi Plus Extreme. Podle informací, které lze dohledat na oficiálních facebookových stránkách UMi, by měl být Extreme osazen právě Helio P20 s 6 GB RAM LPDDR4, 64 GB ROM a operačním systémem Android 7.0 Nougat. Cena by se údajně měla pohybovat kolem 299,99 dolarů. Informace o dalších parametrech by měly být uvolněny brzo.