V současné době se skrze OTA šíří poslední oficiální aktualizační balíček, určený majitelům špičkového telefonu OnePlus 3, OxygenOS 3.2.6. Současně se objevila zpráva o přípravě alternativního softwaru velmi populárního a známého CyanogenModu. Pikantností na celé věci je fakt, že se jedná o verzi 14. Ta již vychází ze základu nedávno představeného Android 7.0 Nougat.

A teď jdeme k tomu háčku v titulku. Jde pouze o neoficiální verzi. Na vývoji se totiž nepodílí přímo společnost Cyanogen, ale pár nadaných týpků, kteří se spojili na světově známém fóru XDA, sdružujícím fanoušky Andoridu.

Software je zatím ve fázi beta verze s několika chybami, které se projevují na celé funkčnosti přístroje. Většina funkcí přístroje vykazuje bezchybný provoz (Dash Charge, Bluetooth, NFC, GPS nebo Google services a další). A tak zatím snad největším problémem se zdá být odladěnost softwaru na pozici kamery.

Jednotlivé fáze rozpracování lze sledovat na samotném fóru XDA, kde je pro tuto problematiku přímo zřízeno vlákno. Nakonec snad ještě upozornění pro běžné uživatele, nejde o oficiální verzi CyanogenMod 14, postavené na Androidu Nougat. Jde o rozpracovanou verzi ve stále vývojovém stádiu určenou pro ty, kteří si rádi „hrají“ na poli Androidu. A pokud patříte mezi tyto nadšence, nic vám nebrání se připojit k tomuto teamu vývojářů. Pro tyto účely si můžete ROM stáhnout na tomto odkaze.

Nezapomeňte však, že jednáte jen a jen na vlastní zodpovědnost.