O všech parametrech UMi Plus jsme se rozepsali již v několika článcích, proto bychom se dnes mohli zaměřit pouze na hlavní fotoaparát, jeho funkce a ovládání.

Hlavní chloubou 13 MPix kamery je podpora technologie PDAF, tedy fázové detekce automatického ostření. Díky PDAF je ostření velmi rychlé, společnost UMi uvádí konkrétně 0,1s. Snímky by díky rychlému zaostření neměly být rozmazané, a to ani za horšího osvětlení či focení objektu, který je v pohybu. Objektiv je poskládán z pěti čoček, clonové číslo je f/2.0 a nechybí duální LED blesk. Všechny tyto prvky by teoreticky také měly mít pozitivní vliv na kvalitu snímků.

Foto nadšenci jistě uvítají, že fotoaparát lze ovládat buď manuálně a nebo využít ovládání automatického. Manuální ovládání umožňuje nastavit veškeré atributy ručně dle vlastních potřeb a získat tak snímky přesně takové, jaké si přejete. Manuálně můžete nastavit ISO, EV, saturaci, jas, kontrast a vyvážení bílé.

Výše zmíněné naopak neumožňuje automatické nastavení, ale pro mnohé uživatele je praktičtější, protože v tomto režimu stačí jen mačkat spoušť a fotit. Přístroj sám nastaví veškeré atributy. Samozřejmě nesmíme zapomenout, že u fotoaparátu můžete nastavit i režim Panorama nebo PIP – obraz v obrazu.

Na to, jak funguje a jaký je rozdíl mezi manuálním a automatickým ovládáním se můžete podívat v následujícím videu a v závěru dodejme, že UMi Plus je aktuálně nabízen za 179,99 dolarů například zde, prodej je však limitován počtem kusů.