Na otázku v titulku článku by se asi dalo odpovědět jednoduše. Oba telefony byly prezentovány ve stejný den, ovšem první na veletrhu IFA v Berlíně, druhý na Apple konferenci v San Franciscu. Pojďme si však víc rozebrat jejich odlišnosti a věci, ve kterých jsou si podobné.

Oba přístroje jistě mají co nabídnout a záleží jen na osobním vkusu uživatele, pro který z nich se rozhodne. Pro některé bude primární volbou cena. V tomto aspektu nabízí iPhone 7 vysoký komfort za skutečně vysokou cenu, kdežto UMi Plus patří mezi ty telefony, o kterých se říká, že poměr cena/výkon je vyrovnaný.

umi_2

Pokud bychom se zaměřili na zpracování těla obou přístrojů, tak je známo, že v obou případech bylo k opracování a povrchové úpravě použito podobných technologií. Nicméně v případě iPhone 7 bylo k finalizaci povrchu použito ještě leštění. Povrch UMi Plus leštěn není, takže lze předpokládat, že nebude náchylný k otěrům a odřeninám.

Co se baterie týče, tak tady je rozdíl jasný, a to hlavně v kapacitě. Baterie, kterou je osazen iPhone 7 má kapacitu 1960 mAh, kdežto u UMi Plus najdeme 4000 mAh baterii, navíc s podporou rychlého nabíjení.

umi_3

Rozdíl je i v kapacitě RAM paměti. UMi Plus má 4 GB RAM. V případě iPhone 7 najdeme 2 GB RAM. U iPhone 7 chybí možnost použití SD karty a v případě 3,5 mm jacku je to podobné, ten bychom u Apple přístroje také marně hledali.

Tolik v krátkosti pár podobností a rozdílů mezi UMi Plus a iPhone 7. Jak již bylo řečeno v úvodu, záleží na každém, který z nich si vybere. Jak se říká, každé zboží si svého kupce najde a pokud jste se rozhodli pro UMi Plus, vězte, že jej aktuálně naleznete v předprodejích zde za 179,99 dolarů. Případně můžete mrknout i na oficiální video.