Nově představený UMi Plus je nám již dobře známý, stejně jako jeho stěžejní parametry. Pojďmě se však dnes podívat detailněji na hlavní fotoaparát Pluska, který má rozlišení 13 Mpix a mimo jiné disponuje také funkcí PDAF, tedy fázovou detekcí automatického ostření.

Prvním chytrým telefonem, u kterého byla použita PDAF byl Samsung Galaxy S5. Od těch dob byla tato funkce inovována, takže současné přístroje jsou schopny zaostřit rychleji a daleko přesněji. UMi Plus je osazen snímačem z dílen Samsung, SAMSUNG® S5K3L8, takže lze předpokládat, že PDAF bude na velmi solidní úrovni.

PDAF by tedy měla napomoci tomu, aby i fotky za horšího osvětlení, případně fotky, kdy je focen objekt v pohybu, byly poměrně ostré a bez šumu. V článku najdete snímky, o kterých společnost UMi tvrdí, že byly pořízeny právě přístrojem UMi Plus a byla zde využita funkce PDAF.

umi_1

Kromě rozlišení 13 MPix, PDAF a Samsung snímače je hlavní fotoaparát vybaven také clonou f/2.0 a objektiv je poskládán z pěti čoček, což by rovněž mělo mít vliv na kvalitu foto výstupů. Pokud jste však fanoušci mobilní fotografie a telefonem fotíte často, tak jistě víte, že kvalitu snímku ovlivňuje spousta prvků a jedním z nich je i šikovnost fotografa.

UMi Plus stále najdete v předprodejích zde a na stejné stránce si o něj také můžete zasoutěžit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.