Ohodnoťte článek

Nově představený UMi Plus je nám již dobře známý, stejně jako jeho stěžejní parametry. Pojďmě se však dnes podívat detailněji na hlavní fotoaparát Pluska, který má rozlišení 13 Mpix a mimo jiné disponuje také funkcí PDAF, tedy fázovou detekcí automatického ostření.

Prvním chytrým telefonem, u kterého byla použita PDAF byl Samsung Galaxy S5. Od těch dob byla tato funkce inovována, takže současné přístroje jsou schopny zaostřit rychleji a daleko přesněji. UMi Plus je osazen snímačem z dílen Samsung, SAMSUNG® S5K3L8, takže lze předpokládat, že PDAF bude na velmi solidní úrovni.

PDAF by tedy měla napomoci tomu, aby i fotky za horšího osvětlení, případně fotky, kdy je focen objekt v pohybu, byly poměrně ostré a bez šumu. V článku najdete snímky, o kterých společnost UMi tvrdí, že byly pořízeny právě přístrojem UMi Plus a byla zde využita funkce PDAF.

umi_1

Kromě rozlišení 13 MPix, PDAF a Samsung snímače je hlavní fotoaparát vybaven také clonou f/2.0 a objektiv je poskládán z pěti čoček, což by rovněž mělo mít vliv na kvalitu foto výstupů. Pokud jste však fanoušci mobilní fotografie a telefonem fotíte často, tak jistě víte, že kvalitu snímku ovlivňuje spousta prvků a jedním z nich je i šikovnost fotografa.

UMi Plus stále najdete v předprodejích zde a na stejné stránce si o něj také můžete zasoutěžit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.