Ohodnoťte článek

Doslova před pár hodinami jsme psali o tom, že společnost UMi hodlá na veletrhu IFA 2016 představit 7. září/septembra svůj novinkový přístroj UMi Plus. Ještě před jeho prezentací však známe kompletní specifikace.

Tato skutečnost je možná dána i tím, že letošní září/september je pro čínské výrobce chytrých telefonů ostře sledovaným měsícem. Aby taky ne. Jejich úhlavní nepřítel a zároveň svatý grál, společnost Apple, totiž bude světu prezentovat svůj nejnovější iPhone 7. Všichni tedy horečně pracují na tom, aby v září zazářili a mohli se blýsknout vedle novinkového iPhonu.

Takže je jasné, že ani UMi nemůže zůstat pozadu a jde do toho naplno. Svůj UMi Plus představí ve stejný den jako Apple svůj iPhone7. Už dopředu hlásí, že se konkurence nebojí a k tomu přidávají i kompletní parametry svého „Pluska“.

UMi_2

Co si tedy pod názvem UMi Plus máme představit? Především kov, protože Plus bude vyroben z hliníkové slitiny, která je využívána i v leteckém průmyslu. Sharp displej bude mít úhlopříčku 5,5 palce s rozlišením 1920 × 1080 pixelů a 2.5D zakřivením. Snímač otisků prstů najdeme na čelní straně přístroje, přičemž rychlost odemknutí by měla být 0,1s.

Srdcem UMi Plus by měl být osmi jádrový procesor Helio P10 se 4 GB RAM a 32 GB ROM. Tuto konfiguraci považuje společnost UMi jako nejlepší možnou pro vyvážení solidního výkonu a zachování nízké ceny.

Přední kamera bude 5 MPix se snímačem GalaxyCore®GC5005 a zadní fotoaparát bude mít rozlišení 13 MPix a snímač SAMSUNG®3L8. Baterie bude mít kapacitu 4000 mAh s podporou rychlého nabíjení. Nebude chybět USB typu C.

UMi_3

UMi Plus by měl být nabízen za 219,99 dolarů, což je oficiálně stanovená cena, ovšem v předprodejích by měla být cenovka malinko nižší, a to 179,99 dolarů. To vše nastane už ode dneška, kdy bude také na oficiálních stránkách společnosti vyhlášena soutěž o UMi Plus.

Osobně se nemohu stále zbavit pocitu, že téměř identické specifikace najdeme i u předchozích přístrojů společnosti UMi. Rozdíly mezi UMi Super, UMi Max a konečně i u nadcházejícího UMI Plus jsou opravdu minimální. Jaký je váš názor? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.