Zvěsti o tom, že Xiaomi připravuje novinkový Mi Note 2, kolují internetem už nějaký ten pátek. Spekuluje se o výbavě a spekuluje se také o datu představení. Nu a podle poslední uniklé informace, která se objevila na čínských stránkách Weibo, by se tak mohlo stát již 14. září/septembra. Samozřejmě, nic není oficiálně potvrzeno.

Čeho bychom se tedy mohli u Xiaomi Mi Note 2 dočkat? Proslýchá se, že Note 2 by se mohl objevit ve dvou verzích. Ty by se měly lišit použitým procesorem. Nižší verze by měla být osazena Snapdragonem 820 se 4 GB RAM a vyšší verze by mohla dostat Snapdragon 821 a 6 GB RAM.

V rámci displeje se hovoří o úhlopříčce 5,7 palce s 2K rozlišením a populárním zakřivením. Na pozici hlavního fotoaparátu bychom se měli dočkat duální kamery, zřejmě s rozlišením 13 MPix u obou snímačů. A samozřejmě nebude chybět ani snímač otisků prstů, který bude umístěn na čelní straně telefonu. Tyto parametry by podle všech indicií měly být u obou verzí shodné.

Pokud by vás zajímala cena, tak se prozatím budete muset spokojit, jak jinak, než se spekulativním odhadem. Teoreticky by se cenovka mohla pohybovat kolem 2999 jüanů, v přepočtu tedy kolem 449 dolarů.

Vzhledem k tomu, že do 14. září/septembra ještě pár dnů zbývá, je docela pravděpodobné, že se dočkáme dalších a snad i přesnějších informací.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.