Včera jsme se zmínili o tom, že nadcházející Elephone R9 bude docela hubeňour a v pase mu naměříme 7,55 mm. Ano, není to na zápis do Guinessovy knihy rekordů, ale i tak by se mohl ucházet o pozici vychrtlé manekýny na přehlídkovém molu.

Dnes doplníme další informace, které se týkají lehce podvyživeného R9, a ty hovoří o solidním poměru obrazovky vůči útlému tělu. A, jak už to u čínských výrobců bývá zvykem, budeme porovnávat s iPhone 6 Plus.

1

Displeje obou přístrojů, tedy Elephone R9 i iPhone 6 Plus mají shodnou úhlopříčku 5,5 palce. Délka a šířka iPhone je 158,1 × 77,8 mm a Elephone R9 149,6 x 73,0 mm. Z těchto údajů lze vypočítat poměr obrazovky vůči tělu, což u Elephone R9 činí 76,48% a u iPhone 6 Plus jen 67,9%. V rámci jednoduché matematiky tedy vidíme, že Elephone je na tom o fous lépe.

2

V článku jsou také fotky, které oba přístroje porovnávají. Z nich je patrno, že Elephone R9 opravdu působí jednak subtilnějším dojmem a také to, že displej zabírá větší plochu čelního panelu než v případě iPhone.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.