Nové indicie z tábora Xiaomi zvěstují dalšího domácího „mazlíčka“. Do řad domácích spotřebičů v blízké době přibude robotický vysavač Xiaomi Mi Robot.

Zhruba před týdnem se objevily na čínských serverech první snímky obalových boxů tohoto avizovaného pomocníka, nyní je následuje i video a snímky, demonstrující rozdíl mezi Xiaomi Mi Robot a profláklým iRobot. Právě proti této věhlasné značce s již vybudovanou tradicí se má novinka z čínských luhů a hájů postavit na steč.

Doposud neznáme vzhled tohoto robotnického vysavače, ale na čínském video serveru se objevilo časosběrné video, porovnávající práci zmíněného iRobot 880 s připravovaným Xiaomi Mi Robot. Obrázek, nebo-li zhodnocení, jakých výsledků dosahují oba přístroje nechám na vás. Každopádně v rychlosti a systematičnosti Mi Robot vyhrává.

a zde v lepší kvalitě na youku

Přístroj by měl využívat laserové technologie scanningu místa (tedy místnosti) pro efektivní využití své činnosti.

Samozřejmostí je, že po ukončení práce se Mi Robot vrátí do své základny, sloužící současně jako nabíjecí stanice. Dá se také očekávat implementace do domovské aplikace MiHome s nabídkou funkcí k ovládání vysavače. To potvrzuje i níže uvedený screen.

Xiaomi-Mi-Robot-Cleaner-aplikace

Nepotvrzené informace také udávají případnou cenu, za kterou bychom se robotnického vysavače Mi Robot měli dočkat. Ten by se měl dostat pod cenovku iRobotu 880, ale na druhou stranu nepůjde o žádnou levnou záležitost. 3000 juanů ($ 449) potvrzuje fakt, že společnost Xiaomi pomalu, ale jistě své produkty zdražuje

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.