Před dvěma dny společnost Xiaomi oficiálně představila světu novinkové telefony Redmi Note 4. Designově se sice příliš neliší od předchozího Redmi Note 3, který byl představen zhruba před rokem. Nalezneme zde kovové tělo, zkosené hrany a populární 2.5D sklo, díky čemu působí Note 4 poněkud subtilnějším dojmem. Xiaomi Redmi Note 4 byl vydán ve dvou verzích, z nichž ta vyšší je pro lepší orientaci označena přídomkem Pro. Na tuto verzi se dnes zaměříme.

Čelní stranu okupuje 5,5 palcový displej s FullHD rozlišením, pod kterým jsou umístěna tři kapacitní tlačítka. Telefon pohání deseti jádrový procesor MediaTek Helio X20, taktovaný na 2,1 GHz. U verze Note 4 Pro jej doplňují 3 GB RAM a 64 GB ROM, kterou lze dále rozšířit o 128 GB. Baterie má kapacitu 4100 mAh.

xiaomi_4

V rámci fotoaparátů můžeme počítat se zadním 13 MPix a předním 5 MPix. Přístroj je dualSIM, slot je však hybridní. Podpora LTE nechybí, ale oblíbenou českou frekvenci 800 MHz zde nehledejme. Samozřejmostí je snímač otisků prstů, USB typu C a operační systém Android 6.0 s nadstavbou MIUI v.8.

Na Geekbuying je Xiaomi Redmi Note 4 Pro aktuálně nabízen v předprodejích ve stříbrné barvě za 219,99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.